| Me_5216 a întrebat:

Hey! Cum ar trebui sa fie pentru voi baiatul ideal? [in cazul baietilor fata ideala]. Adica ma refer la tot. Si la aspect si la gandire... la tot

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am nevoie de pereche, incerc sa traiesc bine singur

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fie om de caracter, îngrijit, ordonat, harnic, etc.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

La gandire sa fie matur dar in acelasi timp si copil.Sa stie cand sa taca(asta e esential), sa ma enerveze suficient de tare sa nu mai am ce spunelaughing
Fizic, habar n-am.Sa-mi placa ce vadsmug

| Dominicc a răspuns:

Mai dau o data acelasi raspuns...

"In ultimul timp am inteles sau am ajuns la concluzia ca nu exista asa ceva. Daca gasesti un baiat/fata care sa iti placa, aceea persoana e ideala in fata ta si pentru tine!

Cum ar fi. totusi nu ii vad rostu.

O persoana ideala este una sa se potriveasca cu gusturile tale.

Sa te inteleaga cand ai o problema. Sa discutati deschis, nu ca unu sa aprobe sau sa zica "stii. asta e, imi pare rau"

Sa nu fie indiferent/a fata de tine atata timp cat ai ceva frumos de oferit pentru el/ea.

Sa fie multumit/a de ce'l mai mic dar pe care il oferi si sa se bucure ca ai intentia de a face ceva frumos.

Sa nu profite de bunatatea ta ci sa fie iubirea in fiecare, sa se vada si sa existe cu adevarat nu din obligatia de a sta unu langa altu din vreun motiv anume!

Restu vin de la sine. Fiecare are 10000000 de gusturi diferite. Dar degeaba stai cu unu care are masina sau bani, faci sex ca pana la urma in afara de obligatia de a sta pe profit nu e altceva. Daca era dragoste donam bani la un centru de copii si ramaneam doar pentru cat sa ne ajunga.
"

| cristiano9 a răspuns:

Intelegatoare, nebunatik sh romantic :X

| Madden a răspuns:

Fata ideala nu as putea sa o descriu dar pentru fiecare exista o persoana speciala indiferent de sex, varsta sau orice alta diferenta fizica.Fiecare persoana are in minte o lume a "ideilor, calitatilor, etc" perfecte. Pana la un moment dat un anumit set de calitati inglobeaza persoana ideala. Probabil in timp aceasta "lume" se modifica in functie de diversi factori : fie ca ai intalnit alta persoana care ti-a facut cu ochiu, ai fost influentat, etc.
In viziunea mea ea ar trebui sa fie in primul rand "destupata". N-am vrut sa lovesc prin cuvinte ca "super-inteligenta", "desteapta". Pur si simplu o fata cu care poti discuta liber, "inteligenta", care sa nu se ascunda dupa cuvinte.
Nu sunt maniac dupa aspect, insa normal ca te agata o tipa "frumusica", nu top-model, da frumusica.
Si nu in ultimul rand o tipa nebuna, cu vise marete, nu neaparat interese comune, cat sa nu ne plictisim.
La fete e mai usor, ceva de genu:
un barbat istet cu simtul umorului, cu multi bani, romantic, realist, ambitios, si cu un fizic placut, asa-i?
Fiecare persoana are un lucru special cu care atrage doar o parte din persoanele de sex opus, poate fii zambetul, felul de a fii, chiar si accentul...parul,buzele.etc etc

| mitu86 a răspuns:

Fata ideala pentru mine e ...sa aiba nasul intre ochi

| sebibv a răspuns:

Pentru mine fata idelata nu exista dor o atragere puternica. Pai sa zicem sa aiba un suflet cald sa fie romntica sa nu ii palca dezmatu sa stie sa ma aprecieze la aderata masura. Aspectu nu conteaza de ore ce ala trece ci conteaza ce e in interior. Pai sa aiba o gandire destul de matura dar incelas tim si omica doza de copilarie dar nu prea mult. Sa nu puna pret pe sex prea mult ci pe mici atenti si sa nu fie o infomana de sex in concluze. Chit ca sexu are rolu lui in viata nostra deci pentru mine ar trebuie sa fie o fata potolita cuminte si sa avem incredere unu in celat si sa nu ne mintim ca doi copii micibig grin etc

| RALce a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ma respecte si sa ma iubeasca, dar in ziua de azi nu prea mai gasesti un baiat de genul asta, toti sunt niste nesimtitibroken heart(In al doilea rand ar trebui ca el sa fie cel care face tot numai ca sa fiu eu fericita, nu eu(daca intelegi ce spun). Si in al treilea si al patrulea rand ar trebui sa fie macar un pic destept si sa arate bine(si la fata si la corp)...Cam asta ar fi baiatul ideal pentru mine. Sper ca ti-am fost de folos:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideal e un cuvant mare...ideal ar fi, legat de aspectul fizic 30-60-90laughing normal, culoarea parului nu prea conteaza, ochii albastrii sau negrii.Acum e acum, gandirea, in primul rand sa fie constienta in ce lume traieste si scopul vietii, nu ca majoritatea fetelor cu prostiile lor.Sa fie deschisa si intelegatoare. O asemenea fiinta n-am intalnit pana acum! Bun... sa vedem cate "stupid" iau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...
> parul > nu conteaza, dar sa aiba creasta si sa aiba si par (adica sa nu fie chel si doar cu creasta)
> nasul > mai micut
> zambetul > dulce
> aspectul fizic > cum isi doreste ori ce fata nu pot sa descriu

Acum sa trecem la caracter, vreau sa fie amuzant si sa nu fie ca toti ceilalti genu "se dau mari" ( adica se distreaza doar daca se pricep ), eu vreau sa faca orice chiar daca arata penibil iti va place mai mult un baiat asa, decat unul... dala, nu ma intereseaza sa fie invatat sau bogat ( tot ce vreau e sa nu fie prost, invatatura nu e egala cu desteptaciunea cineva invatat poate fi si prost )! Cam atat... a si era sa uit ochii caprui sau albastri ori negri si ultimul lucru chiar daca e amuzant sa aiba o limita si sa fie si intelegator! A da si daaa doamne sa nu ma insele cu alta si sa ma iubeasca cu adevarat!