| Adryanna_1259 a întrebat:

Hey big hug , sunt cu un baiat de o luna , relatia merge foarte bine [ il iubesc , ma iubeste ] doar ca nu suntem din acelasi oras ... ne vedem cum putem si acum ca e ziua mea , el vrea sa ramana in oras peste noapte , normal el ar dormi la matusa lui , dar ne-am propus sa petrecem o noapte impreuna iar pentru asta trebuie sa il bag in casa fara sa stie ai mei , stau la casa si singura solutie ar fi sa intre pe geam si nu stiu ma gandesc la tot ce o sa se intample daca suntem noi 2 o noapte intreaga , am vb de sex , suntem amandoi deacord sa o facem dar eu sunt virgina si mie cam frica desi el a zis ca m-ar astepta oricat e nevoie , mai e si la riscul de a ne prinde , fiindca daca ma prind parinti straight face am belit-o rau de tot ... nu stiu , voi ce ati face daca ati fi in locu meu ? [ dau funditza ]

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti virgina, de ce vrei sa faci sex sportiv, fara implicatii, fara sentimente? De ce nu astepti sa faci dragoste, cu un barbat pe care l-ai cunoaste bine, de care te-ar lega niste sentimente reale (nu indragosteala din asta de o luna, in care nu vezi decat calitati si n-ai trecut prin nici o cumpana alaturi de acea persoana sa vezi daca este de incredere)? Sa stii ca asta este cea mai frecventa metoda de a omori o relatie, fiindca e foarte posibil sa ramaneti in stadiul asta de sex de relaxare si sa nu mai ajungeti niciodata la a face dragoste cu adevarat.
Si nu inteleg care ar fi problema cu parintii. In caz ca nu esti majora, discuta cu ei inainte. Sunt absolut convinsa ca daca esti suficient de matura sa faci sex si sa-tia sumi responsabilitatile serioase legate de asta, esti suficient de matura sa discuti cu parintii tai despre asta.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca zici ca esti virgina mai bine nu face asta. Nu ca nu esti pregatita sau ceva, ca nu sunt in masura sa-ti spun eu asta... O sa ai ceva emotii si trebuie sa fi relaxata, nu sa stai cu frica ca va veni cineva, te va prinde. Mai bine mai astepti, il cunosti si tu mai bine si vedeti apoi. Ai putea sa spui la ai tai ca mergi sa dormi la o prietena si sa te vezi cu el undeva, dar poti totusi sa mai astepti, decat sa regreti mai tarziuwinking

| R_8074 a răspuns:

Si eu am facut sex cu prietenul meu dupa o luna, insa eram ca si impreuna de ceva timp si ne cunosteam de mult. Dar nu as risca sa fac asta niciodata laughing puteti sa faceti sex si altcandva nu neaparat in noaptea asta

| alexutza003 a răspuns:

Mie una imi place adrenalina intr-o relatie dar totusi daca as fi in locul tau nu te-as sfatui sa il aduci acasa si sa faceti sex in aceiasi noapte pentru ca esti virgina si o sa fie mai greu decat daca nai fi fost si daca te si prinde iti creezi probleme mari aiurea fara rost daca tine la u te va mai astepta daca nu, nu trebuia neaparat sa fie el primul baiat din viata ta si mi se pare cam devreme dupa o luna sa te culci cu el mai asteapta sa il mai cunosti ca sa nu ajungi sa regreti ca te-ai culcat cu el crede-ma chiar daca ti se pare ca tu il cunosti in decurs de o luna, mai ai multe de aflat despre el

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

E prea devreme sa petreceti o noapte impreuna si sa faceti si sex :-o.mai asteapta.e ok sa vina la ziua ta doar atat.si mi se pare penibil sa il bagi pe geam si sa stai cu frica in tine ca vor veni parintii si o sa te vada.bafta.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Salut
pai sari pe geam din camera, si puteti merge la un hotel si acolo n-are cine sa va prinda. sa pui o prietena sa stea in locul tau in camera, si de dimineata mergi repede inapoi acasa.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Mai bine asteapta si u! Doar o luna impreuna si vreti sa faceti sex...na e cam asa...nu stiu km sa-ti zic.Mai asteptati si voi!
A si LA MULTI ANI! sa fi fericita si toate visele sa-ti se-ndeplineasca:*! Bft si si grijahappy!winking!

| b342 a răspuns:

Buna!
La ce va`ti gandiiit?!
SEX?! Cum sa faci asa ceva la aceasta varsta? tu sti cum o sa fii numita? Nu cred ca esti pregatita,nici fizic, nici mintal! Nu esti dezvoltata destul, la 17-18 ani se incepe viata sexuala! Si ce daca sunteti de o luna? el poate sa vrea doar sex,dupa ce l`ai satisfacut, te lasa, iar tu.cu burta pana la gura, stai si plangi.Ok, va iubiti va inteleg.Dar sexul deja sare calul.Nu crezi ca esti cam mica? eu te inteleg ca il iubesti, si crezi ca il cunosti.Dar nu o sa poti cunoaste niciodata o persoana daca nu iti da cheia de la lacat! [ te-ai prins la ce am vrut sa spun ]. Este o varsta frageda, Adriana.Stiu ca tii la el,te inteleg.dar totusi,doar plimbari tinuti de mana,saruturi, mangaieli, alinturi.Si sexul se face cu sentimente,cand ai incredere in acea persoana,cand o cunosti foarte foarte bine,pentru ca NU mai poti fii virgina inca o data! Esti sigura ca il cunosti? chiar esti? NU uita! Unii baieti doresc doar sex,si atat! Daca fetele raman cu burta pana la gura,nu este problema lor,ei si-au satisfacut nevoile. Nu zic neaparat asta ca sa il urasti, Doamne fereste nu vreau sa va despart.O sa dai peste mii de baieti, mai ales la 13 ani.Mai bine asteapta! Crede-ma.NU vreau sa regreti.Imi pare rau daca te-am dezamagit. Sper ca te-am ajutat macar putin.
Pa, pa. :* Vezi ce faci sa nu regreti!

| Jeozelin a răspuns:

Domnisoara, nu te suparra ca te intreb: dar tu cati ani ai adica daca ai mai putin de 18, 19 eu nu iti recomand sa faci s*x cu alcel baiat si in primul rand nu e bine sa ascunzi adevarul de parinti.Bafta totusi!

| IonutBest a răspuns:

Eu chiar daca sunt baiat in nici un caz nu maisi risca asa si cum ai zis si tu mai bine mai tarziu cu sexu

| Lalala202 a răspuns:

Sunteti de doar o luna, inteleg sentimentul, si eu credeam ca il iubesc pe al meu dupa o luna, dar era doar senzatia de atasare, in schimb, dupa 5 luni parca simt ceva mai puternic, mult mai puternic... Eu nici acum nu sunt gata sa fac pasul cu el, ma rog, poate sunt mai mica decat tine. Pericolul sa te prinda parintii nu stiu cat este de mare, dar cred ca ar fi foarte dezamagiti ca le ascunzi asa ceva, nu stiu daca sunt genul sa iti faca circ sau nu, dar ar putea fii o varianta, ii poti intreba daca iti poti petrece noaptea cu niste prieteni si sa te duci tu la el, daca se poate de matusa lui.:-s Sunt niste riscuri destul de mari si orice ar fi, protejati-vablushing... Multa bafta!:*

Aaa, si La Multi Ani!:*:*

| blu3flower a răspuns:

Eu cred ca vrei prea multe.cati ani ai de doresti sa faci sex? ar trebui sa mai astepti... orice baiat vrea doar sex.in fine, tu faci ce vrei, dar sigur te vor prinde parintii.