| madalina_4528 a întrebat:

Hey, de baiatul de care imi place lucreaza intr'un magazin laughing nu mai am ideei cum sa ii dau de inteles ca il plac ft multtttt... daca la's chema catre mine si ia's da un pupic pe obraz sau frunte ar fi bine?big grin sau rau. ce ar crede despre mine?sad

5 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Poti sa cumperi ceva ieftin (sa coste 1 leu-1 leu si ceva) si pe bancnota de 1 leu sa scrii cu markerul nr tau de telefon/id-ul tau/o inimioara. Si sa pleci imediat ce "platesti". Succes.

| Cretaker a răspuns:

Cupcake insinua sa'i dai bancnota si sa fugi ca o pasarica, pentru ca ti'e teama sa vorbesti cu el face to face.

| Robert92 a răspuns:

Ar fi putin cam ...ciudat sa-l chemi si sa-i dai un sarut.Sa fim seriosi.Ai putea pur si simplu sa te duci la el sa ii zici ca iti place de el si ca vrei sa va intalniti,sau ii ceri numarul de telefon/id de mess...("esti dragut, imi dai si mie id-ul tau de mess?" ca idee).Nu face chestia cu bancnota, e o mare sansa sa nu se uite pe ea.si oricum pare putin prostesc.Cel mai bine ii zici direct. daca vrei sa afli repede daca te place si el sau nu. daca vrei sa o iei mai lent.nu stiu ce sa zic.atunci cand cumperi ceva si ajungi la casa de marcat,ii zici buna, te uiti la el, zambesti.conversezi putin cu el,razi cu el.daca e destept isi da seama ca te dai la el. daca nu.o sa te intrebe daca mai vrei altceva, si ii zici si tu."da, id-ul tau de mess/numarul de telefon". oricum am lua-o tot trebuie sa ii zici fata in fata.fi mai tupeista ca nu ai ce pierdetongue

| looolliika a răspuns:

Nucered ca ar fi bine sa-l chemi spre tine si sa-l pupi. adica ce o sa creada saracul baiat? mda e buna si ideea cus crisu pe bacnota.dar e posibil sa nu se inteleaga ce scrie... marog... ai putea sa ia ceva ce tie iti trebuie orice ii cumperi thu de obicei. si cand ii dai banii ii lasi akoolo o foae cu id sau marog nr tau. sper ca te-am ajutat happy

| enverhoxha a răspuns:

Mie mi-ar place să mă sărute aşa din senin o fată simpatică. Problema e dacă el te consideră simpatică (sau dacă măcar te-a observat). Dacă nu, n-o să fie bine. Dacă da, o să cadă pe spate.