| roxana102 a întrebat:

Hey!
Deci am 16 ani si imi place de un tip de 24 de ani. Stiu este prea mare, cred ca si lui ii place de mine spune ca ii este drag de mine bate apropouri sa fiu cu el. ce ziceti sa incerc sau sa il resping incontinuare.El de cativa ani spune asteapta sa cresc sa ma faca de gagica. Eu am ceva cu varsta, asta ma impiedica sa fiu cu el, de fel sunt foarte geloasa el fiind mai mare vorbeste cu alte tipe, chiar nu stiu ce sa fac

7 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Din moment ce vei fi imprreuna cu el ti-a asuma si niste responsabilitati absolut normale pentru varsta lui de 24 de ani, dar sa zicem ca nu prea ok pentru tine de 16, dar daca tu te consideri pregatita din punct de vedere fizic si moralde chestia asta nu e nicio problema. Aaa si + riscurile care sunt cele mai importante.
El acum vrea sa para baiatul perfect pentru tine, care nu-ti cere sex, nu-ti cere decat sa ii fi alaturi la bine si la greu, pe bune?!
Daca era de aceeasi varsta sa zicem ca era ceva, dar 24 mhm prea mult ca sa zici ca nu-ti cere sex, iar daca tu nu ii vei oferi ce vrea se va duce la altele si ai suferi mai rau, e algerea ta. Succes :*

| neutrino a răspuns:

Daca dorinta ta cea mare este de a da cu piciorul copilariei si de a deveni de pe acum femeie, acest baiat matur, care de fapt nu poate fi decat un amarat de pedofil, iti poate satisface marele vis. Parea mea este sa mai stai un timp linistita, prostii poti face si la o varsta mai mare.

| Alcyon a răspuns:

Lasa-l in pace. Un barbat la 24 de ani, vrea sex. Doar nu crezi c-o sa stea cu tine, sa jucati tabinet? Nu e o idee buna, sa-ti incepi viata sexuala de la varsta asta. Metodele de protectie uneori dau gres si se poate sa te trezesti cu burta la gura. Crede-ma, la 16 ani un copil ti-ar inchide viata. Am vazut astfel de cazuri triste, asa ca stiu despre ce e vorba. Si din pacate, in adolescenta te arzi cel mai rau, din cauza lipsei de experienta si a naivitatii. In afara de asta, tipul ti-a spus clar ca nu-si doreste o relatie cu tine. Ce n-ai inteles? Daca te placea cu adevarat, ar fi trecut la actiune, nu te-ar fi trimis sa astepti la rand. Barbatii cam asa fac, cand vor sa scape de cineva. Prin urmare, ce treaba ai cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca avea si el tot 16 ani erau sanse destul de mari ca tu sa sfarsesti suferind. Pentru ca are 24 ai sanse ceva mai mari sa sfarsesti suferind... Dar, daca il placi si el te place, incercati. Dar fi cu capul pe umeri si gandeste-te bine la fiecare pas pe care il faci, inainte de a-l face. Ceilalti aduc vorba de sex pentru ca e normal ca un baiat de 24 de ani sa aiba pretentia de a avea o viata sexuala normala alaturi de iubita lui, de aceea nu prea sunt recomandate astfel de relatii, pentru ca forteaza mana unuia dintre parteneri.

Tu stii cel mai bine ce esti dispusa sa faci si ce nu, dar nu te lasa dusa de val.

| CheLoo23 a răspuns:

Nu stiu ce are lumea asta ori e prea proasta sau ori nu judeca deloc probabil este vremea asta sau lipsa banilor imi cer scuze e doar o ideee sa te faca sa intelegi ca nu ai nimic mai
chiar daca ai 16 ani si ce daca chiar daca el are 24 sau cati ani are nu baga de seama ce zice lumea dai o sansa Dati tie o sansa si vezi ce iese daca zici ca el tea asteptat sa te faci de gagica nu mai sta pe ganduri incepe o relatie cu el incet incet nu te grabi vezi cum se poarta cu tine si vezi ce vrea cu tine de la tine happy nu mai sta pe ganduri staful meu daca faci o relatie cu el feritiva de ochi lumi...din ce cauza lumea e prea proasta si vorbeste si aiurea
sper ca te-am ajutat sad mult noroc bye happy

| roxana102 explică:

Doamne va ganditi la sex nu mi-a cerut nimic pentru ca nu sunt cu el si nu as fi acceptat ma cunosc destul de bine, problema este diferenta de varsta si sunt o persoana sensibila pun la suflet ce zicea lumea rea stiu nu ar trebui si el zice ca sunt mica da a zis ca ii place de mine

| Alcyon a răspuns (pentru roxana102):

Pai acum serios? Daca ai fi cu el, crezi ca nu ti-ar cere sa faceti sex? Crezi ca s-ar multumi cu o relatie platonica? Fii realista. Daca ar fi un pusti virgin, la 17-18 ani, as mai crede asta. Dar un barbat experimentat, n-o sa accepte sa stea asa cu lunile. Deci lasa-l in pace.