| NatyNate a întrebat:

Hey! Deci. am de gand sa-i spun baiatului de care-mi place ca-l plac, mi-a spus prietenul verisoarei mele ca sa nu-i arat niciodata unui baiat ca il plac...dar nu stiu cum sa-i zic. sa vorbesc mult cu el? sa sttau in preajma lui? cand sunt mai multe fete in jurul lui nici ca ma mai baga in seama. Dau funda happy

9 răspunsuri:
| Raiiiisa a răspuns:

Eu zic sa nu-i spui niciodata unui baiat ca-l placi.
Lasa-l pe el sa-ti spuna.
Nu are nici un rost ceea ce vrei tu sa faci, atat timp cat el nici nu te baga in seama.
Parerea mea, tu faci ce vrei.
Dar un baiat cand place o fata, crede-ma ca-i arata fara ca fata sa-i spuna.

| NatyNate explică (pentru Raiiiisa):

M-a placut inainte si eu n-am vrut o relatie cu el ca imi era frica. e dragut dar isi ca bate joc de fete. dar poate fi si dulce

| adrianarp a răspuns:

Pai mai intai vb din ce in ce mai mult cu el pe fb, dupa incearca sa vb cu el si cand sunteti afara si daca nu ai curaj sa-i spui ca il placi in fata... spune-i pe fb... dar mai intai incearca sa vb cu el mai mult ca macar atunci cand ii vei spune ca iti place de el sa spuna si el ceva de genul
: mda...si tu esti draguta

| NatyNate explică (pentru adrianarp):

Dar nici nu vreau sa par o obsedata ca-i tot scriu sau tot ma dau pe langa el.

| Raiiiisa a răspuns (pentru adrianarp):

Ce naiba v-ati face daca nu ar exista fb?
Si de ce sa nu-i spuna fata in fata daca tot vrea ceva?
Va place sa va ascundeti in spatele monitorului, stiu.Intrati pe facebook si dati startul la agatat.
Doamne, voi chiar aveti lipsa de personalitatestraight face

| NatyNate explică (pentru Raiiiisa):

Pe fb nu prea vorbesc cu el. mai mult in realitate, oricum.

| MariaLOL a răspuns:

Nu-i spune ca il placi ca o sa te ia drept proasta. Vad ca nu mai esti timida, ce s-a intamplat?

| NatyNate explică (pentru MariaLOL):

Pai. sunt timida de obicei intr.o relatie... dar nu stie ca-mi place de el ..asa ca vorbim, desi ma cam pierd cand vorbesc cu el.

| gabygaby123 a răspuns:

Atunci cand sunt fete in jurul lui ar trebui sa iti faci curaj sa intri in acel grup si sa vb mai mult cu el sa il intrebi ce ii place sau sa ii ceri eventual id de mess. Oriqm ar trebui sa il iei incetul cu incetul ca sa mearga nu direct pentru ca altfel nu merge si te crede obsedata de el si nici nu te mai baga in seama, crede-ma asa sunt toti baietiiwinking