| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Deci please am nevoie de ajutor! Povestea mea e aceasta:

Sunt impreuna cu un baiat de 2 luni. El are 17ani si eu 14., cu toate astea ne intelegem foarte bine. Avem tot timpul ceva de povestit. El nu este de la mine din localitate ci la 8 km km departare. insa in fiecare seara vine ori cu masina unui prieten ori cu bicicleta la mine sa ne intalnim. in fiecare seara il vad. problema este ca el azi merge in Suceava si nu stie sigur cat va sta acolo. poate 2-3 saptamana sau mai mult. Ce sa fac in tot acest timp? Deoarece eram obisnuita sa-l vad in fiecare seara. Dar asta nu e sg problema. desi am foarte multa incredere in el. pentru ca mi-a demonstrat ca ma iubeste prin mii si mii de feluri. mi`e frica sa nu gaseasca pe altcineva pe`acolo.
daca atunci cand se intoarce nu mai vrea sa fie impreuna cu mine?
daca nu o sa-i mai placa de mine cand o sa vina inapoi?

Va rog eu ajutati`ma ca nu stiu ce sa fac. Cu familia lui ma inteleg super bine si el cu a mea. Totul este super intre noi dar totusi. daca atunci cand se va intoarce in loc sa se bucure ca a venit si poate sa ma vada din nou. sa vina la mine si sa`mi spuna ca mai bine ramanem doar prieteni. amici.

si aseara am stat cu el destul de mult timp stiind ca nu o sa-l mai vad saptamani bune si in tot acest timp nu a bagat pe nimeni in seama statea doar cu mine spunandu`mi cat de mult ma iubeste. ca o sa-i fie dor de mine. ba mi-a mai dat si o dedicatzie la TV cu melodia :
http://www.youtube.com/watch?v=YcJ8Zejxebg

Il iubesc enorm si nu vreau sa-l pierd. Va rog Help Me!

Funda! :(

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Ai auzit de paranoia? Daca sta tot timpul langa tine spunandu-ti cat de mult te iubeste, atunci in alea 2-3 saptamani se va gandi tot la tine. Cand o sa vina te va lua in brate sa-ti spuna cat de dor i-a fost de tine. Iti faci prea multe scenarii aiurea in cap. Si care ar fi logica? Sa gaseasca pe cineva acolo si sa-ti spuna tie pa, tu fiind la 8 km distanta iar cealalta la FN (fara numar)?

5 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Daca baiatul te iubeste cu adevarat, nu ai de ce sa te ingijorezi.Asta este o buna lectie de viata pentru tine,pentru a vedea pe cine ai alaturi. Daca intr-adevar el vine acasa cu o alta fata,mergi mai departe,tine capul sus, chiar daca il iubesti.O relatie se bazeaza pe incredere, onestitate si iubire.Chiar daca il pierzi, vei vedea macar cum ar fi el cu adevarat.Sincer,cred ca nu ar face asta, deoarece a incercat de multe ori sa iti arate ca te iubeste.Nu s-ar stresa atat pentru a pierde la prima piedica pe acea persoana pentru care ar face orice sa o vada zambind.Parerea mea!big grin

| UbexFlo a răspuns:

Calmeaza-te, totul va fi bine! Dar nu sta prea calma pentru ca, orice curiozitate de a lui poate strica relatia dintre voi.Ar fi bine sa il suni cand stii ca iese in oras sau in alta parte ca sa-i distragi atentia sa nu se uite dupa altele pentru ca orice curiozitate care are legatura cu alta(de exemplu:cine-i aia?)poate strica tot

| Nextone a răspuns:

Eu zic sa stai linistita si sa astepti sa vezi ce se intampla. Oricum daca o sa isi gaseasca pe altcineva acolo o sa observi cand se intoarce comportamentul lui schimbat.Nu te mai stresa si sper sa treaca repede pentru amandoi timpul cat veti sta despartiti.Cat despre ce sa faci in acest timp te poti vedea mai mult cu o prietena, poti iesi cu bicicleta, rolele.Fa ceva ce iti place.Bafta!

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Baiatul asta te iubeste si nu ai de ce sa iti faci griji. Ai incredere in el si o sa vezi ca va fi bine. O sa se gandeasca la tine tot timpul, ti-a dovedit asta nu? Dragostea nu trece asa usor si nu are rost sa te gandesti la chestia cu ''ochii care nu se vad se uita''. Sunt sigura ca nu se va intampla nimic. Tu doar - Be there and wait for him.

| GeorgianaDragus a răspuns:

Daca iubesti pe cineva.trebuie sa il lasi liber

iar daca te iubeste.se va intoarce kisslove struck