| anonim_4396 a întrebat:

Hey din nou TPU! Un baiat de la scoala cred ca ma place,cred,eu stiu ca lui ii place de colega mea,Maria,ca atunci cand l-am intrebat asa mi-a spus.Mi-a spus sa nu spun nimanui ca o plac,eu ca nebuna am spus,si cu i-am spus? Tocmai ei! Ea i-a spus ca stie de la mine ca o place si el s-a cam suparat pe mine, dar i-a trecut...Cred.Suntem vecini,si ne stim de la gradinita, si de la clasele primare.Pe strada mai ies cinci fete si cu mine sase si acum cateva zile ne-am jucat Flori,filme fete sau baieti,s-au cum s-o numi,asa,si eu urmam si el mi-a pus mana pe umeri incet cum ar fi ca m-a mangaiat si mi-a zis: "-Domnisoara,tu urmezi!" Si mereu se uita la mine, vine mereu dupa mine....Mereu cand mergem noi la magazin, eu cu fetele stam de in fata si el mereu in spate.Cand ma intorc sa ma uit in spate vad ca intoarce repede privire eu cred ca se uita la mine....Si,mai de mult o placea pe una dintre fete,pe nume Ana,asa sifetele intr-o zi au zis prima data ai placut-o pe Ana apoi pe au zis numele meu,apoi pe Maria,La care el a adaugat foarte repede: "-A zis numele meu de exemplu:Ioana nu a fost pe lista mea!" Ma place, sau nu? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Sa vorbesti cu el, ce dracu crezi ca poti face?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Aylee):

De unde să ştie? Are 12 ani.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Cred ca ar fi mai bine candva sa vorbesti cu el intre 4 ochi si sa il intrebi pur si simplu.Sau daca si tie iti place de el sa ii spui "Uite...(numele lui) mie imi place de tine de mai mult timp tie iti place de mine?".Dar eu cred ca multe gesturi ale baietilor vor parea ca si cum te plac.Si mangaiatul, si statul pe langa tine si faptul ca te alinta.Asta nu inseamna neaparat ca te place(iti spun din experienta). Mult succes!

| MCG a răspuns:

Vorbeste cu el si va fi bine! happy

| varcolitalitamare a răspuns:

Problema e ca nu prea il plac, eu vreau sa afludoar daca ma place, fiindca vreau sa stiu cum sa ma port cu el si sa nu-i ranesc sentimentele...Si nu am 12 ani ci 16!

| maria100 a răspuns:

Pune o prietena dea ta sa il intrebe si pe urma daca stii raspunsul concret totul va merge de la sine. Funda?

| AdyAdeluş a răspuns (pentru maria100):

Acum sa fim seriosi.Eu cred ca are mai mult tupeu sa iti spuna tie in fata decat sa spuna la alta.Asta nu e o varianta buna. Poate parea mai usoara dar nu va da roade.