| anonim_4396 a întrebat:

Hey.eu am ajuns sa nu mai cred in dragoste adevarata. m-am indragostit si sentimentul nu este reciproc si mi-am pierdut sperantele ca iubirea adevarata exista. m-am indragostit de un baiat dar sentimentul nu este reciproccryingcryingcryingrecunosc l'am iubit il iubesc si il voi iubi... el acum o terminat a8 si va merge la liceul militar din alba iulia si sigur nu o sa il mai vad niciodata. dar nu il voi uita niciodata chiar daca el ma ignora.si nu o sa ma mai indragostesc! intotdeauna cand iubesti pe cineva sentimentul nu este reciproc sau cand te iubeste cineva uh nu il iubesti.
va rog sa imi spuneti ce parere aveti si sa imi da'ti sfaturi! repede! votez toate raspunsurile si cel mai frumix rasp primeste funditsha:*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat de cumplit ti se pare in momentul asta,crede-ma ca va trece!
Peste ani,vei zambi amintindu-ti clipele de acum,durerea de acum,hotararile astea pe care le iei acum,dezamagita si cu sperantele inselate.
Omul e o fiinta tare ciudata, intotdeauna vrea ceea ce nu poate avea, sa stii.Si vine un moment in care,intr-un fel incepe sa inteleaga ca chiar NU poate avea ceea ce nu are.
Cand incepi sa intelegi lucrul asta,incepi sa te maturizezi,vezi altfel viata,inveti sa pierzi zambind calm si astepti ziua de maine,cu indiferent ce-ti va aduce!
Adu-ti aminte ca speranta e ultima care moare si nu incerca sa o subminezi,e un ajutor de nadejde cand esti cazut la pamant, cum esti tu acum.
Si, ai rabdare.
O sa vina soarele si pe strada ta!

| Honeybunny a răspuns:

Calm down drama queen, o sa vina si altii. viata nu este gata din cauza unei dezamagiri:*

| Change a răspuns:

Crede-ma sentimentul asta de "indragosteala" o sa-ti treaca.Sunt atat de multi baieti in lumea asta(de unde sti tu ca "he is the one"?)

| Stefania96dfg a răspuns:

Buna! Si eu trec printr-o situatie cam la fel! Stim cu totii ca nu poti uita o iubire asa usor, dar nu lasa asta sa-ti afecteze viata! Ai spus ca l-ai iubit, il iubesti si il vei iubi mereu! NU! Nu il vei iubii mereu, doar iti vei aminti cu drag de el, sau cu teama ca te-ai putea indragostii din nou! Gandeste-te! Eu am iubit aceeasi persoana 4 ani la rand, fara ca el sa nu-si mai aduca aminte nici numele meu! Dar apoi... ceva s-a schimbat, am cunoscut o persoana noua! Poate ca inca il mai iubesti, dar el va fi departe si acolo poate va gasi fericirea! Nu stii ce ii rezerva viitorul! Dragostea adevarata nu o gasesc multe persoane, iar cei care o gasesc ar trebui sa o aprecieze! Incearca si uita de el, oricat ar fi de greu! Dupa un timp ( sa speram ca la tine mai repede ( la mine au foat 4 ani)) vei uita de el! Acum ar trebui sa te intrebi " Il iubesc cu adevarat, sau doar o spun ca il iubesc si ma gandesc la el?" O sa vezi ca pana la urma totul o sa fie bine! Pupici!

| Ionut6999 a răspuns:

Si eu sunt in situatia de indragostire. Este o fata in clasa, de care sunt indragostit de cand am venit in orasul asta. Dar, fata aceea nu crede acelasi lucru despre mine. La fel ca si la tine, stiu motivul, poate nu e persoana potrivita, sau poate nu tea observat. Asa eram si eu, miera teama ca daca ii recunosc sentimentele, fac si mai rau, insa am luat-o incetisor. Mai intai a vazut ca sunt nostim, pot spune ca animalul ce ma reprezinta e pinguinul laughing. Apoi am mai ajutat-o, nu suntem noi excelenti, dar devenim aproape amici, asa trebuie si tu sa o iei usurellllll! roma n-a fost ridicata intr-o zi.

| EmySweety a răspuns:

"timpul vindeca orice rana" Chiar daca sfatul asta nu ajuta de multe ori, eu sunt de parere ca este unul intelept si adevarat. Toti avem la un moment dat aceasta parere, ca si tine, insa daca ne mobilizam putin, reusim sa trecem peste aceste lucruri si poate cine stie, totul va incepe sa decurga din ce in ce mai bine.
Sfatul meu sincer este sa nu te consumi prea mult, si sa nu lasi ca aceste lucruri sa te afecteze, si nu ma refer doar la aceste sentimente pentru baiatul din a 8-a ci si in urmatoarele tale experiente.
Baietii sunt destui, daca noi (fetele) ne-am consuma pentru fiecare care nu ne corespunde din punct de vedere sentimental, ar fi un calvar si un plans mai mereu tongue
Inveseleste-te si fi sigura ca ce e al tau e pus deoparte. Trebuie doar sa ai rabdare.
Sper ca am fost de folos, iti urez multa bafta in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, dragostea adevarata exista dar se gaseste mai greu, d fapt ft greu.U nu trebuie sa-ti pierzi speranta din cauza unei deceptii.Esti tanara,mai ai multe d trait, se spune ca in final toti ne gasim jumatatea.
Deci, nu mai fi suparata.
Cu timpul il vei uita p baiatul alawinkinghappy