| EvaTramell a întrebat:

Hey fetelor:-d. Voi de la ce varsta v-ati inceput viata sexuala?
Vreau multe pareri:-d.Eu am 17 ani si inca nu mi-am inceput-o.
E prea devreme? Sau prea tarziu?kiss
DAu funditakiss

14 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Fetito, pentru ca asta esti daca tu gandesti ca o faci pentru prima oara doar pentru ca e varsta optima. Nu exista asa ceva, in sensul ca nu o faci doar ca asa e la moda sau asa zice lumea sau rade lumea ca esti mare si esti inca virgina; Virginitatea ar trebui sa fie pentru toti o virtute, dar daca nu este, mai ales tu ca fata, nu o poti da orisicui, nu poti sa te culci cu cineva doar pentru ca prietenele tale rad de tine! Viata sexuala o sa tot ai, dar pana sa o incepi, trebuie sa fii pregatita, sa fii constienta de riscuri si responsabilitatile ce vor urma dupa; pentru tine chiar nu conteaza ca virginitatea ti-o pierzi doar odata in viata? eu sunt baiat, dar daca eram fata, as fii facut pierderea virginitatii ceva sfant, ceva special, ceva de neuitat, nu asa, pur si simplu un eveniment care "trebuie" sa se intample. Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am raspuns eu, desi sunt baiat si sper sa fii inteles ceva din tot ce am scris aici! Ai grija si fii unica, nu te lasa dusa de valul majoritatii! Nu te lasa manata de presiunile grupului, ale prietenelor! Bafta!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Eu nu am inceput-o
nu e tarziu, e foarte bine

| dulcykaLy a răspuns:

Nu e o varsta standard. fiecare incepe cand ii vine momentul sau depinde de conjunctura. Dupa parerea mea este ca cel mai bine este dupa 16 ani... atunci cand esti matur si sti sa gestionezi mai bine ceea ce ti se intampla. eu am inceput la 16. Nu e nici prea devreme, nici prea tarziu, fiecare incepe cand simte ca e momentul oportun.

| yellowalien a răspuns:

@answer: Bun raspuns! happy

| Annd a răspuns:

Mai asteapta pana la 18 ani, si daca te simti pregatita... poti incepe sa te gandesti la ce vrei tu, sa te informezi...etc.

| NakedLove a răspuns:

Pai daca esti pregatita si ti'ai gasit baiatul potrivit (ma refer sa il iubesti si sa te iubeasca) poti sa o incepi.Nu e nici devreme dar nici tarziu.Dar depinde de tine, de cat de mult esti pregatita happy.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| calin3003 a răspuns:

Mai fetelor. tare va place jaga jaga. la 16 ani va incepetzi voi viata sexuala.eu abia la 18 si sunt si baiat pe deasupra.asta explica cat de curv3 sunt fetele

| elutzika a răspuns:

Eu am 16 ani. am prieten de 1 an si 3 luni imediat si nu mi-am inceput`o... trebuie ca tu sa fi pregatita si sa nu o faci dupa primele 2 luni... acum depinde de tine.:*:*:*

| xReminisce a răspuns:

Viataa sexuala nu se incepe asa usor... batzi sin palmee si gata]happy daca iubesti pe cineva si stii ca te iubeste iti poti incepe viata sexuala cu acea persoana numai ca trebuiee sa te gandesti de 10 ori la ceea ce faci si sa te gandesti ce o sa se intample dupa [poate ca acea persoana vrea decatt sa te f**a si sa te lase (mai pe intelesull tau)]

| Sylvya_2369 a răspuns:

Eu am 14 ani si m`am gandit acum de curand sa imi incep viata sexuala. am mai facut pana acum cateva pettinguri (sex fara penetrare pentru cine nu stiebig grin) si nu e prea devereme fatoo la 17 ani. am citit undeva ca majoritatea fetelor isi incep viata sexuala intre 15 si 17 ani. deci multa bafta! nu`ti fie frica de durere, cica placerea elimina durereabatting eyelashes! aflam noi :* funda?big grin

| Sylvya_2369 a răspuns:

Catalin 3003... Asta explica cat esti tu de fatalau si de urat de n`ai **** nimic pana la 18 ani, am prieteni de 14 ani care au **** cateva fete pana` acu, deci cere`i voie lu mami cerei cativa lei de un prezervativ si grabestete. o sa rada si curcile de tinewinking

| Love001 a răspuns:

A raspuns bine acel baiat dar dupa parerea mea viata sexuala nu se incepe la o varsta anume. Trebuie sa fii pregatita, bine dezvoltata si mai ales sa iubesti si sa fii iubita:* Eu am inceputo la 15 ani si nu regret nimic pentru ca nu am de ce si stiu ca acel baiat m-a iubit cu adevarat dar a fost o situatie mai delicata eu trebuia sa plec in strainatate iar distanta ne-a omorat pe amun2... dar nu regret chiar nimic pentru ca, cand faci dragoste si dormi pe pieptul unui baiat ai niste sentimente unicate pe moment.

| AleeLov3 a răspuns:

Poi daca iubesti cu adevarat iti incepi viata sexuala cu baiatul acela pe care il iubesti.E cam tarziu la 17 ani:o laughingeu mi-am inceput`o la 12 jumahappysi am 14 acum dar depinde dupa cum au fost circumstantzele.big grin