| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor de ce sunteti asa obsedate sa deveniti sluga cratitei la o varsta foarte tanara?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Oare chiar suntem?

6 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Pentru ca sunt constiente ca este mai usor asa.

| RAY a răspuns:

Mann sunt obsedate de barbati frumosi, bogati, inteligenti incat sa le faca catelusi lor, cratita? fi serios

| Violleta2022 a răspuns:

Cine a spus ca trebuie sa devii sluga cratitei daca vrei sa te casatoresti devreme?
Zilele astea, atat fetele cat si baietii gatesc impreuna, sau fac cu schimbul. Vremea bunicii sau a mamei care sta sluga in picioarele barbatului si gateste, curata, freaca, spala, calca, a apus!
Treburile se impart la doi!
Occidentul si-a spus cuvantul demult.
Eu si sotul am ales sa ne impartim treburile casei de la inceputul casniciei, deci, unde-i slugareala?
Poate prostia, poate limitarea, dar fetele din ziua de azi nu se mai casatoresc sa slugareasca, asa ceva este de domeniul trecutului!

| Fatamuntilor a răspuns:

Intrebarea ta este usor misogina...
Unora pur si simplu le place sa gateasca pentru ca mama lor le-a invatat asta.Si o fac din placere, fara a se simti,, sluga cratitei''
Acuma sincer, tu te-ai insura cu una care nu stie sa gateasca? Ca doar dragostea nu tine de foame!
Ati manca doar la restaurante? Ar gati mamicele voastre?

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu generaliza... Urăsc sa stau la cratiță laughing sau chestii de genu'. Concluzie: exista unele fete care nu au ce face cu viata lor si prefera sa fie sluga cuiva.

| MiruD a răspuns:

Dar cine a zis ca dacă te căsătorești, esti sluga cratiței?
Nu este adevărat. Depinde de fiecare soț cum își protejează soția. Iar dacă faci ceva în casa, curățenie, mâncare, spălat. ....sau mai știu eu... până la urmă le faci pentru soțul și copii tai. Și în final și pentru tine.
Intr-un cuvânt, pentru Familie.
Așa ca fiecare fata care are de gând sa se mărite, ar trebui sa știe "cu ce se mănâncă " căsătoria.