| adrianajollie a întrebat:

Hey ganditi-va ca baiatul la care tineti va invita in oras, stati pe o banca doar voi 2, te strange in brate asa taaare! te saruta, aberati si nu mai stiti ce sa spuneti, va comportati ca 2 copii, te mangaie asa intr-un fel anume, la fel si tu, etc. Iar atunci cand il intrebi daca sunteti impreuna iti spune ca nu poate deoarece e a 12a si are de invatat, nu poate avea o relatie de-aia serioasa. ce ati face? Ati crede? Uite eu vorbesc cu el de mult timp, i-am spus ca nu vreau sa-si bata nimeni joc de mine, si s-a jurat ca nu o face, si mi-a spus ca daca ar fi fost asa, m-ar i lasat balta de mult si nu ar mai fi stat atat dupa mine. Dar... daca nu vrea nici amici sa fim, dar nici impreuna ( o relatie serioasa ) atunci ce? stie ca nu sunt "curva" gen. si...

baietii? voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sunt 2 variante:

1.El chiar e genul mai tocilar si vrea sa isi vada de scoala fara sa aiba alte preocupari, atata timp cat vine bac-ul si trebuie sa intre la facultate.

2.Se foloseste de acest motiv (invatatul) ca sa te tina la distanta.Ca pana la urma,tu ai putea sa il intelegi ca trebuie sa isi definitiveze educatia,ca n-o sa va vedeti decat rar,ca o sa invete mai tot timpul, etc.

Sau e genul de baiat care vrea sa aiba o relatie stas, in care sa se implice 100%; si cum asta nu o poate face acum...a lasat-o balta.

La faza cu ''nici amici,nici iubiti nu vrea sa fim'' e deja ceva dubios si banuiesc ca nu te place asa mult sau i se pare ca nu esti potrivita pentru el, caci, daca te vroia din tot inadinsul te ruga sa il astepti pana dupa bac.

2 răspunsuri:
| Optimus7 a răspuns:

Tine la u dar cred ca ii e frica sa aiba o relatie acum ca l-ar face sa nu mai invete si sa fie cu gandul numai la u. Nu te grabi sa ai o relatie esti fata. Asteapta sa faca el pasi ca e baiat.

| ruPfashu a răspuns:

Eu zic ca e cam zapacit si nu stie nici el ce vrea. Daca te place asa mult cum zice el, nu ar trebui sa dea vina pe scoala/invatat. Asta nu e pretext sa nu fi impreuna cu cineva. Atata timp cat iti place de acel cineva, pe langa faptul ca ai de invatat etc. iti faci timp si pentru el.