| ayanaaaa a întrebat:

Hey girls,

De la o vreme am observat o schimbare a culorii labiilor (buzele vaginale) cumva spre maro, aveti vreo idee de ce sau ati mai patit? Am 19 ani si pana acum au fost un roz pal
Poate avea legatura cu sexul facut fara prezervativ?(ambii ne-am facut analize si nu avem vreun STD, nu e nevoie de comentarii in care sa ma faceti inconstienta ca nu folosim prezervativ)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Culoarea organelor sexuale, atat la femeie cat si la barbat se mai inchid la maturitate, neavand nici o importanta daca ai facut sex cu sau fara prezervativ.
Pe măsură ce o persoană ajunge la maturitate sexuală, nivelurile hormonale se schimbă, ceea ce poate determina o creștere a melaninei în zona genitală. Acest lucru poate conduce la o închidere a culorii pielii în această zonă.
De asemenea, modificările hormonale pot influența și alte caracteristici ale pielii, precum textura și umiditatea, fiind un proces normal și natural care are loc în timpul maturizării sexuale.

| mihai69 a răspuns:

E ceva normal.

| Miruna333 a răspuns:

Cauta pe net despre hiperpigmentarea intima. Nu are vreo legatura cu sexul.

| vasileparnaie a răspuns:

Ai dat cu caca pe ele

| ayanaaaa explică (pentru vasileparnaie):

Te-ai simtit la "hey girls"?

| TimberWolf a răspuns (pentru ayanaaaa):

rolling on the floor M-a rupt asta!

| MarianWLF a răspuns (pentru TimberWolf):

Mai nou se identifica oricum rolling on the floor