| Mikyyyyx a întrebat:

Hey guys! Vreau si eu niste sfaturi. La mine la facultate e un tip foarte dragut.Nu l-am observat pana acum o luna. Faza e ca de atunci, parca il intalnesc peste tot si mereu se uita inapoi pe holuri cand trec pe langa el.Intr-o dimineata, ne-am intalnit la intrare si am luat-o spre clase diferite.M-am intalnit in clasa cu cateva colege din grupa si am inceput sa discutam, si am vazut prin geamul de la usa ca e pe hol.Am ras de ceva cu ele si cand m-am uitat spre el, se uita la mine si a inceput sa rada si s-a intors cu fata la geam.Cred ca e interesat de mine, dar nu sunt sigura.Help me!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Asa se intampla,de cand l-ai observat,il VEZI peste tot.
Te-a observat si el si probabil,te si place,asa ca jocul dintre voi a inceput.
Nu ramane decat sa-i spui cu ochii si cu zambetul,ceea ce nu poti recunoaste prin viu grai.
Priveste-l,zambeste-i,saluta-l si asteapta.
Daca te place si e putin dezghetat, nu va intarzia cu o invitatie la cafea sau cine stie ce intrebare cu care sa inceapa prima voastra conversatie.
Inainteaza pas cu pas, nu te grabi, primele emotii si primele zambete trebuiesc savurate din plin, incertitudinea e pozitiva si va impinge in acelasi sens.
Enjoy!happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca vrea sa te cunoasca si pana la urma asta si va face

| valentingb a răspuns:

Sigur ca se uita dupa tine daca te uiti insistent la el. Si probabil si-a dat seama ca il placi. Daca el te place, nu stiu. Incearca sa spui " Buna! ". Ai sa vezi cate minuni face acest prim cuvant.happy

| LineGuide a răspuns:

Referitor la chestia asta:"se tot uita la mine, se uita la mine pe holuri"-cand ai luat in vedere un om, orice fel de om, ai impresia ca se tot uita la tine, chiar daca el nu vrea asta, o face, si tu o iei ca a tare, e normal.Totusi asta nu e un motiv pentru care un om are dreptul de a se uita la tine, fara sa vrea ceva.
Pana la urma tot ce ai spus tu aici nu e de ajuns pentru a da un verdict aprobatoriu sau nu, afirmatiei conform careia el te-ar place.

| Alexa920 a răspuns:

Nu pot sa iti zic nici ca te place nici ca nu eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu el sa comunici si atunci iti vei da seama pe parcurs mai bine