| moxythegirl a întrebat:

Hey sad
Help sad Imi place de un baiat. Celei mai bune prietene.nu laughing asa. El mi-a spus ca ii place de cea mai buna pr a mea. M'am simtit okei, si am zis da mah e bine nu ma supar combina'tecrying mare gresealacrying ea s-a combinat pana la urma desi stia ca imi place de el. M'am simtit groaznic! Am inceput sa plang. bine ca ea nu stia ca eu plangeam si ca sufar. Astazi s'au sarutat in baie si eu i-am vazuth ( eu i-am dath ideea ) (sunt foarte timizi aman2) Am ramas socata. Simteam parca un vulcan a erupt in mine :o NU am crezut ca baiatul o va face. si ea nu il place. nu stiu ce sa mai cred. Credeti ca il place si nu mi-a zis? am uitat sa mentionez ca cu o zis inainte am intrebat-o kn vrea sa se desparta de el la care ea mia rasp:
-Mai, nu pot sa ma despart eu de el! o sa ma considere curva ca Andreea(fosta lui prietena)! la care eu.:
-Aha.si daca astepti. el o sa se desparta la anul de tine.(renunta ft greu la fete)
si nu o zis nimic.
Help plz broken heart Ce sa fac? Sa nu mai vb cu pr mea? sa nu ma mai bag in seama? sad

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

-.-" Poi daca ei au gresit fata de tine [ desi nu au facut nimic rau, doar au fost sinceri ] tu de ce ai continuat sa le tii partea?

El o place pe prietena ta, e clar, iar ea se simte ok langa el. Dece esti tu personajul negativ si vrei sa-i desparti daca oricum nu va merge cu tine si el? Ce vrei tu de fapt? O faci pe victima, cand de fapt nu vrei decat sa starnesti valurile intre ei, doar pentru ca nu ai putut fi tu cu el.

Prietena ta e realista, tu bati campii aiurea.

6 răspunsuri:
| Unffox a răspuns:

De ce sa nu mai vorbesti cu prietena ta? Ce vina are ea? Numai tu esti de vina!
Trebuia sa fii sincera cu ambii de la inceput, acum ei ce vina au?
Se simt bine impreuna si el nu pare sa vrea sa se desparta de pritena ta, iar ea il simpatizeaza si va ajunge sa-l placa. In plus tu i-ai impins spre asta, acum ce mai cauti?
Lasa-i in legea lor si cautati ocupatie. Pentru tine e altcineva, care sa-ti acorde atentie 100 %.

Nu fi atat de ipocrita incat sa-i desparti, dupa ce ai tacut la inceput si i-ai mai si impins spre sarut, etc.

| TheRocker16 a răspuns:

Asa am patit si eu. daca prietena ta a facut acest lucru. nu poate fi numita o prietena. straight face inceraca sa ii uiti pe amandoi. indragostestete de alt baiat. sau gandeste-te la altceva care sa iti distraga atentia de la ei. iar asa zisa ta "prietena". hmm. nu e prietena. trebuia sa fac cumva. sa te combine cu el. sau sa afle daca ii place de tine. sau chestii de genul asta. nu sa se combine ea cu el.

| sdasfgasgaads a răspuns:

Beh invata romana

| moxythegirl explică:

@Dand nu stiu daca ma intelegi. dar el stie ca il plac. deci i-am zis si cu o zi dupa mi-a zis ca ii place de cea mai buna prietena.si da poate eu i-am impins dar cea mai buna prietena a mea stia ca il plac. Dce a facut asta? si @TheRocker13 ea este cea mai buna prietena a mea din clasa a 5. M'o ajutat in multe si nici nu ii place de el. Nu inteleg dce o facut-o! sad

| moxythegirl explică:

@Dand nu stiu daca ma intelegi. dar el stie ca il plac. deci i-am zis si cu o zi dupa mi-a zis ca ii place de cea mai buna prietena.si da, poate eu i-am impins dar cea mai buna prietena a mea stia ca il plac. Dce a facut asta? si @TheRocker13 ea este cea mai buna prietena a mea din clasa a 5. M'o ajutat in multe si nici nu ii place de el. Nu inteleg dce o facut-o! sad

| moxythegirl explică:

@sda...mrg. daca nu vei sa zici nimic nu te baga in seama draga "-.-