| lovedy a întrebat:

Hey.Imi place de un baiat cu un an mai mic.Suntem in aceeasi scoala si am observat ca el se cam uita la mine.De exemplu la ora de sport eu eram cu spatele si mi-a dat una cu umarul lui in spatele meu...dar tare plus ca mereu se uita la mine si de vreo 2 ori mi-a si zambit.Cum pot sa aflu daca ma place? El e un tip rusinos si daca pun pe cineva sa-l intrebe nu o sa recunoasca.Si eu nu am curaj sa ma duc sa-i spun.Va rogg ajutati-maa :*

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa faci cumva sa te imprietenesti cu el, apoi intreaba-l daca te place, pentru ca prin aceasta intrebare scapi si de sansa de umilinta daca sentimentu nu e reciproc. Eu zic sa actionezi pana nu ti-l "sufla" alta, si dupa sa-ti para rau ca n-ai actionat.
Succes!

| lovedy explică:

Si cand am fost in oras statea numai pe langa mine..adica un prieten care era cu el vroia sa sa plece si el nu il lasa.

| neutrino a răspuns:

Iti ia mintea razna pentru niste gesturi normale facute intre colegi normali.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Imprietenestete cu el, daca te place va da mai multe semne.
O zi buna!

| pursisimpluAlex a răspuns:

Daca il placi si tu intreaba-l tu daca te place si de acolo vedeti voi.