| adinaidk13 a întrebat:

Hey! imi placea de un baiat care atunci era cu o fata si acum nu mai este cu ea si am aflat ca ma place si ca vrea sa fie cu mine dar apoi am aflat ca inca o mai iubese pe fosta si in sfarsit am fost cu el, dar el nu ma baga in seama asa ca m-am despartit de el.nu stiu ce sa fac...sa vb cu el? nu stiu...va rog ajutati-ma. funditahappy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,baiatul asta ar face mai bine sa inteleaga mai intai cu cine vrea sa fie!
Te foloseste pe tine sa se consoleze de pierderea celeilalte si cand descopera ca nu esti ea, te lasa.
Discuta cu el si spune-i ca nu esti manta de vreme rea si nici sora de caritate.Sa se lamureasca el ce-i cu el si pe urma mai vorbiti!
Si,nu fii necajita,nu poti stii niciodata ce e in sufletul fiecaruia. Poate el chiar te place, dar pana nu se desprinde de fosta lui iubire, nu va putea fi cu tine.
Mult curaj!

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca el inca tine la fosta lui, crezi ca are vreun rost sa te amesteci? Nu cred ca este pregatit pentru o relatie. Daca te place, te va cauta el cand este pregatit. Probabil nu a trecut de aceasta etapa si inca se gandeste la ea, asa ca lasa-l sa se gandeasca bine ce sa faca.

| justfreelove a răspuns:

Cauta altu! ai fost o tentatie de moment dar tot fosta a fost mai buna, asa ca decat sa te consumi degeaba mai bine iti cauti perechea inimii. E clar pe acolo pe undeva, dar daca te limitezi doar la cunoscuti nu ai cum sa il gasesti.

| sorina_2044 a răspuns:

E foarte simplu nu vorbi cu el,nu ii acorda atentie mai mare decat la o simpla cunostinta el canta in tine consolare sau poate ca e indecis, confuz si trebuie sa il lasi sa ia singur decizile sa hotarasca singur daca ii place sau nu de tine mai mult decat de fosta, cel mai bine pentru tine e sa menti distanta pentru ca altfel risti sa fi ranita serios

| adinaidk13 explică:

Asta e chestia Crisu eu nu am vrut sa ma amestec numai ca el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. o sa-l las sa se gendeasca bine la ce trebuie sa faca

| ioiomama a răspuns:

Da stiu cum e nu-ti face dusmani macar impacativa sau cv de genul

| ioiomama a răspuns:

Da stiu cum e nu-ti face dusmani macar impacativa sau cv de genul chiar daca nu mai sunteti iubiti vb cu el poate va impacati nu stiu incearca

| mikisarbu a răspuns:

Puteti sa mai fiti prieteni daca vreti si vrea daca nu vrea atunci cu ii placea de tine si doar se folosea ca sa isi aline suferinta pentru persoana pierduta nu te chinui pentru un timp care nu merita sunt MILIOANE de baieti in lume big grin

| anasweetly a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa astepti pana nu se va mai gandi la fosta sau sa vb cu el sa vezi ce simte exact pentru tinewinking. Succes!happywinking