| cotzobello a întrebat:

Hey:* in curand eu si iubitul meu o sa implinim doi ani de cand suntem impreuna...insa ceva s-a schimbat, inainte eram mereu impreuna si ne spuneam orice( uneori sunt posesiva si egoista) acum el parca sa mai distantat( este intr-o perieoda mai dificila si este stresat poate asta e motivul)insa nu suport sa vad ca se indeparteaza nu mai imi spune mai nimic si uneori imi striga ca eu nu ii spun sau ca poate il insel, nu stiu ce sa fac...ma obsedeaza ideea ca ar fi mai bine sa ne despartim. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| jolidon a răspuns:

Fa ce-ti spune inima. daca il iubesti incearca sa porti cat mai multe discutii deschise si calme cu el. spune-i sincer ce simti, ce observi, intreaba-l direct daca te iubeste. cel mai bun lucru pe care il poate face o fata este sa spuna lucrurilor pe nume. de multe ori baietii ne considera prea slabe sau prea mironosite si ne iau pe ocolite in multe privinte si sunt surprinsi in mod placut cand noi spunem direct. deci fii directa, sincera si neaparat calma. nu te enerva, nu te supara, perioadele stresante ne schimba radical. poate ca si el trece prin asta si daca e din cauza perioadei, sigur nu vrea sa te piarda. asteapta sa vezi reactiile lui, dupa 2 ani sigur il cunosti destul de bine si in functie de ceea ce va spune, vei stii ce sa faci.

inca ceva, daca pare indecis, desparte-te de el. il va trezi sigur la realitate si atunci iti va spune ca mai vrea sa fie cu tine sau ar fi de acord cu despartirea. cel mai bun lucru ar fi sa ii oferi ceva timp de gandire.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi bine sa vorbiti intre voi si sa aclarati situatia, noi nu stim ce face prietenul tau doar tu poti sa iti dai seama ce miscari face prin zona.

| dan_2834 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu cred ca acesta ar fi un motiv sa va despartiti.Spui ca este intr-o perioada dificila... poate asta e cauza,incearca sa discuti cu el sa fii alaturi de el si sa il intelegi,nu trebuie sa il lasi acum, mai alesc acum. Sper ca totul o sa se clarifice intre voi, dar sa nu renunti asa usor la o relatie atat de frumoasa.

| SpecialGirl a răspuns:

Asteapta sa treaca peste aceea perioada dificila. Dupa ce va trece vezi cum se comporta cu tine.

| Sp1r1dushuPrizmat1k a răspuns:

Pai sa-l uiti si sa gasesti alt barbat

| ladyinblack_5019 a răspuns:

La inceputul fiecarei relatii sentimentele sunt mai intense,deoarece totul este nou pentru voi si in fiecare clipa va descoperiti unul pe celalalt, dar cu cat inaintati in relatie acea senzatia de nou dispare si este inlocuita de monotonie, intervine rutina si va indeparteaza.Incercati sa fiti mai spontani.Incearca sa-l faci sa uite de stres. Sprijina-l si fa-l sa creada ca este cel mai bun in ceea ce face.Barbatul in general are o nesiguranta care-l face sa-si doreasca doar lucruri simple si cu o reusita sigura, iar cand reusita intarzie sa apara incep sa se streseze.Mai dai o sansa.Incearca 2 saptamani sa-l asculti si sa-l sprijini,sa-l ajuti cu sfaturi, implica-l in activitatiile tale, fa-l sa se simta util dar nu fortat.Pregateste-i o seara romantica cu lumanari,un masaj care sa-l detensioneze, aranjeaza baia frumos, umple cada de apa cu spumant si lumanari parfumate unde sa stati amandoi si sa va amintiti perioade placute din cei 2 ani petrecuti impreuna.Eu am o relatie de 4 ani si pot spune ca sunt foarte fericita.Incearca si tu metoda mea si poate o sa ai si tu acelasi succes.Sa-mi spui si mie daca a functionat in cazul tau sau nu.Succes mult