| M.Danny a întrebat:

Hey. (intrebare mai mult pentru. fete) deci daca o fata te refuza da e un refuz dinacela cu dubiu(ex: nu momentan) ar mai avea rost sa incerc + chiar imi place fatabig grin + si ceva sfaturi ca sa o fac sa se razgandeascabig grin

Răspuns Câştigător
| mereualaturideel a răspuns:

Poti sa ii o mai intrebi odata daca si a doua oara spune nu, atunci demonstreaza-i ca nu stie ce a pierdutwinking asa fac si eu cu baietii si la mine mergehee hee dupa ce te refuza a 2a oara nu mai vb cu ea ceva timp iar apoi daca ea insista o mai intrebi si a 3a oara poate mergewinking

bafta:* fundita daca vreilove struck

| ș53fan a răspuns (pentru mereualaturideel):

Și dacă mi-a spus că nu sunt decât un coleg, cu toate că a dat semne din ce am înțeles că înseamnă acele gesturi, asta ce ar putea însemna? Să mai lupt pentru ea? Adică faza cu am pe altul ce reprezintă? Refuz total, parțial?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ti-o spune un baiat: cand o fata iti spune nu, atunci ai intrebat-o prea repede. Ea poate simtii ceva pentru tine dar se teme sa nu faci misto de ea sau cam asa ceva.
Cand o fata spune nu stiu, atunci ea chiar nu simte nimic pentru tine dar zice nu stiu, sau nu acum, ca sa nu te simti tu nasol. Poti sa cauti pe mai departe sa fii cu ea, dar ma tem ca vei incerca in zadar. thinking

| Razvan a răspuns:

Nu momentan e calea etica de a da cu flit unui tip prea insistent fara a-l rani

| AnonimA a răspuns:

Buna pai da mai are rost dar nu acum pentru ca a zis no momentantongue

buna pai nu stiu ca sfaturilaughingpoate are pr big grin

| Alecsaandrra a răspuns:

"nu momentan" eu zic sa mai incerci, pentru ca esti pe cale sa ajungi la premiu love struck.
Ca sa se razgandeasca nu trebuie sa faci nimic mai mult decat sa fii u insuti si sa fii cat mai dragut cu ea.
Bafta! :* funitsa?

| Dany20 a răspuns:

Mai, ori trebuie vrea ori nu te vrea. Daca iti baga o cale de mijloc e clara treaba, evita sa-ti spuna ca nu vrea. Sfaturi.doresteti-o si o vei avea (Cere si ti se va da)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot timpul merita sa mai incerci!

| MaaDdAa a răspuns:

Pai uite care e treaba: daca o fata spune "nu" inseamna "poate", si daca spune "poate" inseamna un "da" hotarat. Deci de aici iti dai si tu seamawinking. Fundita?batting eyelashes

| Valeria_4207 a răspuns:

Eu zic ca"da", poate e una din fetle care ii place sa fie mai greu de cucerit.Bafta!

| Alex_4464 a răspuns:

M. Danny poti sa-mi spui si mie ce ai facut pentru ca trec si eu aproximativ prin aceeasi chestie?laughing

| C0drut a răspuns:

Daca te refuza de prima data nu mai incerca pentru a nu strica prietenia cu persoana respectiva, daca sunteti amici, daca nu...

| anonimul332 a răspuns:

Bai eu am intrebat-o accum cateva luni si a zis nu ca ie cu un alt baiat