| Tudoritaaa a întrebat:

Hey,îți poate întârzia menstruația daca te ai dezvirginata,am făcut asta in ziua ovulație dar penetrarea a fost de câteva secunde,o singura data a intrat,și nu a ejaculat dar a fost fara prezervativ, va rog sper sa nu fiu gravida!

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Da, poate întârzia din cauza stresului dezvirginarii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penetrarea vaginala si dezvirginarea este un proces fizic, nu hormoal, iar menstruatia ta vine hormonal, deci NU, dezvirginarea NU modifica menstruatia.

Exceptia poate apare cand dezvirginarea a fost facuta in perioada ovulatiei si exista sperma pe teava penisului, care s-a scurs in vagin si posibil a lasat femeia gravida, chiar si cu 1 singura penetrare.

| Annie92 a răspuns:

Da poate intarzia dar nu exclude varianta de a fi însărcinată nu contează ca a fost doar o data. Ai grija de asemenea cu contactul sexual neprotejat deoarece poți lua o grămadă de boli cu transmitere sexuală.