| ZxPoox a întrebat:

Hey! Iubesc pe cineva si stiu ca nu e bine.Cum pot sa-l uit sau sa nu mai am acei fluturi in stomac si sa mi-l imaginez. Vreau sa trec de starea astacryingPlsscryingajutorcrying

8 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

Tre sa iti deschizi ochii sa iti dai seama de personalitatea lui deji va mai dura o perioda il vei uita

| Pissy a răspuns:

Incearca sa te feresti de el.
Si eu vreau sa uit pe cineva si nu pot. sad. de 3 ani de zile tot incerc.sigh
Nu stiu ce sa zic.nu`l cauta, fereste`te de el si gandeste`te la altceva.sad. gandeste`te ca tie iti faci rau.
Bafta.:*

| Costy19 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gindesti la el...Cind ti-l imaginezi in minte gandeste-te la altul poate la vreun prieten bun deal tau poate te va ajuta...

| Dydy_7659 a răspuns:

Indiferent ce sfaturi iti vom spune tot degeaba. Inimi nu-i poti dicta. Sing lucru ce ai pute face este sa faci tot felul de activitati care sa iti atraga atentia de la el, sa nu te mai gandesti.

| manu123 a răspuns:

Hmmm ai de ales oi te pui in pijama cu multa inghetata ca sa iti treca ori cauti pe altu sau egzista si varianta de mijloc fi cu el ca sa vezi ca chiar nu e bine

| lyrics a răspuns:

Timpul rezolva totul.
la varsta asta ti se pare o tragedie.simti ca numai poti iubi, ca ai pierdut tot
si nu numai la varsta asta.
or sa fie probleme si mai grave in viata.
ai rabdare si o sa treci peste
:*

| Alex20_8915 a răspuns:

Hai sa-ti zic cum am trecut eu peste o problema d'asta... In fiecare zi iesit cu prieteni, tot timpu imi gaseam ceva de facut ca sa nu am timp sa ma gandesc la ea. Si cand imi aduceam aminte ceva de ea, avem mereu grija sa-mi aduc aminte ce ma enerva la ea. Asa in 3 zile am ajuns la concluzia ca nu merita. ( mi-a trecut in 3 zile dupa o relatie de 1 an jumatebig grin )

| marsy a răspuns:

Pai. nu e asa de usor sa uiti pe cineva pe care iubesti! O metoda eficienta este sa esi cu prietenele. sa iti pierzi timpul tau personal cu ceva interesant.