| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am primit o invitatie la o nunta si in partea de jos erau trecute doar numerele de telefon ale mirilor si nu si a parintilor pentru confirmari. Ce inseamna asta? Inseamna ca parintii nu vor sa se implice sau nu sunt incantati de nunta? Normal la fiecare invitatie erau trecute si numerele parintilor.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Motivele acestui fapt pot fi foarte multe, poate nu se înțeleg mirii cu părinții, poate părinții nu vor să se implice, poate mirii vor să facă și să hotărască ei totul, fără implicarea părinților, etc. Mai e și faptul că obiceiurile sunt diferite de la județ la județ, la mine în zonă de exemplu nu am văzut la nici o invitație de nuntă să aibă trecute numerele părinților.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cred ca nu e obligatoriu.

| Skylor a răspuns:

Nu este obligatoriu să pună și numerele părinților. Și asta nu înseamnă că nu se implica și ei, penibilă întrebare.