| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, deja e groasa treaba, arheologii si antropologii de la Oxford au sustinut ca omul nu este proiectat sa fie monogam iar ce s-a intamplat in acest an, Pique a inselat-o pe Shakira, Adam Levine pe frumoasa top model victoria secret demonstreaza puternic ceea ce sustin expertii nostri. Daca femeile superbe ajung inselate este clar ca cele urate mereu vor fi inselate. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile urâte nu sunt înșelate că sunt prea urâți bărbații lor.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O femeie frumoasa,in principiu,se considera frumoasa(desteapta,intelegatoare,generoasa,etc.) si nu se mai oboseste sa-si dea silinta intr-o relatie, considera ca totul i se cuvine si gata.
O femeie mai uratica o sa faca totul sa-si pastreze relatia infloritoare si partenerul fericit, pentru ca isi cunoaste defectele si cauta sa le suplineasca prin calitati.
Legat de monogamie, personal, cred ca tine de caracter.Sau esti sau nu esti.
happy

| ania a răspuns:

Depinde ce convingeri are fiecare despre fidelitate.Eu sunt convinsa ca am fost proiectati sa fim monogami, de aceea infidelitatea produce mereu puternice mustrari de constiinta.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă el sau ea simte cu toată ființa că nu va putea niciodată să fie monogam/ă, de ce s-ar mai combina într-o relație stabilă sau căsătorie?
Când poate rămâne ca fluturașul să zboare din floare în floare cât îl țin... aripile (ca să nu zic altceva laughing )

| dariaenache a răspuns:

Si eu am inselat-o pe ionela csf nai csf

| Diana237 a răspuns:

Noi ăștia care nu prea citim articole științifice de la Oxford știm că "a înșela" spune mai multe despre cel care înșeală, decât despre persoana înșelată. Adică acești doi masculi celebri și-au demonstrat caracterul de joasă speță și au arătat că dacă îți bazezi succesul în viață doar pe lucruri materiale, ajungi să îți pierzi orice dram de bun simț. Doresc tuturor frumoaselor și urâtelor să-și aleagă bărbații potriviți și să nu dea vina pe vreo natură ascunsă a bărbatului, așa-zis "poligam".