| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, in primul si in primul rand doresc sa ingenunchiez si sa fac o plecaciune in fata utilizatorului Gigifrone112. Datorita intrebarii sale am gasit inspiratia pentru intrebarea mea si de asemenea un topic de dezbatut la munca maine dimineata la cafea. Respect frate!

Hey baieti care aveti iubite, dar mai ales categoria celor logoditi si casatoriti. Aceasta intrebare a fost gandita foarte profund si la rece in liniste. Sa zicem ca sunteti de multi ani cu partenera voastra si evident locuiti impreuna. Ce se intampla cand iesiti in oras cu gasca voastra intr-un club si acolo remarcati o domnisoara cu prestanta mult mai mare fata de partenera voastra si mult mai frumoasa si de asemenea simtiti o oarecare chimie si un sentiment care va spune ca ea e aleasa. Cu totii stim cazuri (eu pot confirma cel putin 15) unde in relatii lungi barbatii si-au parasit iubitele pentru alte femei cu care rapid s-au si casatorit si turnat copii. Ce parere aveti de asta, cum reactionati cand intalniti o fata care o depaseste pe iubita voastra din toate punctele de vedere si feeling-ul va spuna sa nu ratati ocazia?

Răspuns Câştigător
| tzionut a răspuns:

Iubirea mai devreme sau mai tarziu dispare, unde e inlocuita de respect relatiile continua...

10 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Mă mulțumesc să îmi beau whiskey-ul sec și să o admir de la distanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia nu îți face de mâncare și nu îți spala hainele, caută să îți golească cat mai fast cardurile, trebuie să fi prost sa renunți la o dragoste adevărată in detrimentul unui capriciu, îți paresesti nevasta/iubita și apoi după câteva zile observi că nu ești pe aceeași unda de lungime cu ea, că nu rezonați, că nu e așa cum pretindea atunci realizezi că în biserică trebuie sa faci aplecaciuni pentru alegerea absurda făcută. Când iubești pe cineva nu te mai interesează cele menționate de tine, fie ea și o fată simpla, daca faci aceasta alegere înseamnă că nu ai iubito niciodată.

| Paul754880338 a răspuns:

In cazul prezentat de voi, se poate ca barbatul sa fie Zeus din Olimp. Adica plin de superlative si in viata lui vesnica, plictisit de perfectiune asteapta sa se mai nasca o femeie frumoasa ( evident acest termen e vesnic relativ pentru el ) pentru a o evalua si a o lua in posesiune. Dar acest Zeus din Olimp, este asa ca in povesti, perfect, rapitor de frumos, bogat si destept peste masura sau un actor ori un personaj dintr-un scenariu obscur? Ce a uitat autorul intrebarii, un lucru minor de altfel, ca nu masculul alege.
El isi face dansul doar. Juriul este femeia si premiul este acceptul ei. Masina, clubul, cardul ( de credit cel mai adesea) sunt doar parte din dansul evaluat de femeia ce unii o cred obiectul evaluarii. De fiecare data cand vad sau aud astfel de atitudine ma intreb oare chiar atat de mare este ego-ul masculin?!

| UnDiavol a răspuns:

Dacă iubești cu adevărată nu ai ochi pentru altcineva in veci doar daca iubești cu adevărată din tot sufletul tau si inima ta

| Cosimo11 a răspuns (pentru UnDiavol):

Corect

| UnDiavol a răspuns (pentru tzionut):

Niciodată nu dispare doar daca nu ai iubit cu adevărată atunci dispare cu siguranță dar daca iubești cu adevărată aia nu dispare niciodată aia rămâne pentru tot restul vietii pentru că aia este iubirea adevărată când iubești cu adevărată din tot sufletul si toată inima și toata fiinta iubirea adevărată nu dispare niciodată aia rămâne veșnic

| tzionut a răspuns (pentru UnDiavol):

Iubirea mai devreme sau mai tarziu dispare, unde e inlocuita de respect relatiile continua...

| UnDiavol a răspuns:

Tu nu meriți iubirea ei nici un singur gram

| tzionut a răspuns:

happy prestanta e doar in capul tau. Uzual lucrurile astea se intampla in cazul barbatilor care sunt in relatii disfunctionale, care nu sunt fericiti langa sotie, iubita, prietena.
Se intampla in cazul barbatilor care au facut compromisuri si au luat femeia pentru ca ia turnat un copil, iar societatea (familia lui si a ei) l-a obligat sa isi asume responsabilitatile.
Se intampla in cazul barbatilor care s-au casatorit fara sa cunoasca caracterul femeii de langa ei si nu sunt fericiti in relatie, asa ca vegeteaza pana cand apar oportunitati mai bune la orizont (daca ai sti cate femei fac lucrul asta ai fi uimit)
Uzual se intampla in cazul relatiilor unde nu exista comunicare, incredere si respect intre parteneri.
Daca ai o relatie functionala, poate sa fie si perfectiunea intruchipata, nu te intereseaza chiar daca e goala si trage de tine sa va faceti de cap.

| Cosimo11 a răspuns:

Un barbat adevarat nu isi lasa asa sotia doar pentru ca a vazut o femeie mai frumoasa..Ma faci sa rad

| Paulyka36 a răspuns:

Vad ca și în 2021 ești tot așa prost și tot cu întrebări ciudate vii aici.Stau și mă întreb, acolo la spitalul unde ești internat nu se sesizează nimeni să-ți ia telefonul.Esti penibil rău.