| bábýdőll_1751 a întrebat:

Hey:* M am cuplat cu un baiat ca sa zic asa. El tine la mine enorm imi spune asta zilnic si imi zi doveste,
el e genul foarte sensibil care sufera dupa orice fata. a mai trecut si prin o depresie din cauza fostei prietene si acum ii e foarte teama sa nu ma piarda si pe mine e foarte nesigur pe el si eu sunt o fire putin mai indiferenta, nu mi place sa arat din prima ca tin la cineva si am o atitune mai distanta uneori si imi reproseaza lucrul asta iar eu nu stiu ce sa fac pentru stiu ca tin la el insa nu suficient cat ar vrea el sunt foarte confuza.Numai stiu nici cum ar trebui sa ma comport cu el, simt ca m a luat si foarte repede si nu i pot spune asta pentru el va crede alceva si il voi rani. Ce ma sfatuiti sa fac?sad Multumesc anticipat! funditalove struck

Răspuns Câştigător
| nikol a răspuns:

Fundita eu cred ca totusi ar trebui sa ii explici ca nu esti ca toate celelalte fete cu care a fost el si sa il asiguri ca nu il vei rani, dar nu uita cu indiferenta il poti distanta de tine...si eu eram cam indiferenta cu iubitul meu si era sa il pierd asa ca te sfatuiesc sa stati de vorba, sa il faci sa inteleaga ca nu il vei rani sa treaca peste faza cu frica.cel mai bine sa stati de vorba.Eu zic ca daca il iubesti sau tii la el ar trebui sa nu mai fii indiferenta sa fii dulce cu el sa fii deschisa.in relatia mea conteaza mult comunicarea. daca mai ai intrebari te ajut cu placere cu sfaturi daca crezi ca sfatul meu e bun happy

8 răspunsuri:
| costin1306 a răspuns:

Fa ce ti spune inima, nu accepta parerile altora pentru ca ei nu vad decat prin prizma spuselor tale situatia si vor judeca gresit.
Poate ca esti indragostitatongue

| Claudiu2011 a răspuns:

Sa incercati sa va petreceti mai mult timp impreuna.sa faceti cat mai multe lucruri impreuna.sa faceti tot ce se poate impreuna.sa iesiti impreuna. Orice impreuna.sa vb mai des la telefon.sa i arati ca il iubesti.Si pana la urma orice relatie cere sacrificii si compromise chiar daca tu esti mai indiferenta.te inteleg.fiecare trebuie sa isi salveze relatie in masura in care poate(in caz ca se ajunge la asta) dar sper ca nu. sper sa mi urmezi sfaturile de mai sus.

| Skyring a răspuns:

Incercati sa faceti diferite lucruri impreuna, care necesita comunicare si cooperare. asta vă va apropia, asa de usor si repede fara sa iti dai seama. veiti uita de micile detalii fiind preocupati de un anumit lucru dar vei simti usor ca tii mai mult la el si te va ajuta sa treci peste acea treapta de mica indiferenta. sper ca va ajuta happy

| qDoDop a răspuns:

Pentru inceput, poti sa incerci sa te schimbi, pe parcursul relatiei sa ii arati cat il iubesti nu doar prin vorbe ci prim fapte. Cand mergeti pe strada ia-l tu de mana, sau ia-l in brate, dovedestei asta, si nu mai fi indiferenta pentru ca indiferenta aduce dupa sine fapte nu prea placute. Sper ca te-am ajutat :-) :-x

| zenbatista a răspuns:

Pai sa iti dea timp de gandirewinking cel putin asa zic eu...tongue

| doll2011 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ii spui ca nu esti chiar foarte romantica cum ar fi el si sa ii explici ca il iubesti dar inca sunteti neste copii si nu va puteti declara iubirea totala inca.

| doddydolly a răspuns:

Pai gandeste-te in primul rand bine la ce simti pentru el daca si tu il placi fa un efort pe cat de mic pe atat de important ca sai areti ce simti pentru el iar daca te gandesti ca nu simti ceva pentru el doar un sentiment de atractie nu foarte mare incearca sai explici situatia

| Francesca_9612 a răspuns:

laughing Tipic, si mie mi s-a intamplat chestia asta.Incearca sa fi si tu mai dulce, sa incersi sa-i arati ca ti la el, si incearca sa-l schimbi, sa nu mai fie asa sensibil si nesigur, pentru un baiat se vede urat.sa fie asa. De cat timp sunteti impreuna ca nu ai specificat thinking Iar daca nu poti sa te atasezi de el, poti sa incepi sa-l obisnuiesti cu ideea ca nu o sa fiti prea mult timp impreuna, ca sa nu se tina dupa tine sau sa faca vreo prostie din cauza asta. succes :*