| Miruna0909 a întrebat:

Hey, ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Sunt impreuna cu un baiat de 3 luni, totul merge bine in aceasta relatie.Va dati seama ca in orice relatie, m-a intrebat daca as fi pregatită să fac sex cu el, eu am zis ca incă nu, avem de asteptat luni bune pana o sa ma simt pregatita. El a zis ca e ok și ca intelege situatia.
Ceea ce mi s-a parut ciudat este faptul ca, a zis că daca e sa o facem, sa mergem la un hotel, ca cica acasa la el nu se poate, ca ii are mai mereu pe parintii lui acasa, dar fratele lui o aduce pe iubită sa acasa la ei unde s parintii, si nu inteleg de ce pe mine nu m ar aduce. L-am intrebat asta si cica spune ca ei deja au mai mult timp de relatie si stiu sa gestioneze relatiile (adică nu fac zgomote ca sa ii auda parintii). Ce ar trebui sa cred acum? Mi se pare foarte ciudat ca pe mine nu m-ar duce la el acasa(motivul parintii), da fratesu o aduce pe gagică sa. Vreau cat mai multe pareri din partea voastra. Cum ati reactiona femeile/fetele daca un baiat/barbat va propune sa va duceti la hotel sa o faceti? Nu e josnic sa faci sex la hotel?

11 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Doamne ferește, de ce să fie josnic să te duci la un hotel pentru sex laughing din contra, mai ales pentru prima experienta e mai bine la un hotel, e mai frumos, mai romantic, mai intim, fără părinți și frați care ar putea intra oricând peste voi sau să bata la ușă să va deranjeze, sau să vă jenati că s-ar putea auzi zgomote, sau ca o să trebuiască să dai ochii cu părinții lui după ce ați făcut sex. O să te ducă și pe tine acasă probabil, dar poate a vrut să spună că vrea prima dată la hotel, ca să fie o experiență mai frumoasă și mai intima.

| Miruna0909 explică (pentru Madaxo97):

O sa tin cont de ce ai zis tu! Poate e asa cum spui, dar na, eu am fost crescuta diferit, cu rușine si de asta gandesc asa

| Madaxo97 a răspuns (pentru Miruna0909):

E mai bine, îți spun din experiențăwinking

| Miruna0909 explică (pentru Madaxo97):

Avem amandoi 18 ani

| FreddieM a răspuns:

Acesta minunata experienta e unica, e prima data, și e foarte personala, intima și privata, și asa ar trebui sa rămână, va privește doar pe voi doi. Încercați sa fiți cât mai discreți posibili, nu trebuie sa știe tot satul trăirile voastre intime, mie mi-ar fi jenă sa ofer,, publicului '' din casa lui motive de glumite deocheate, sau remarci cu subintelesuri. Și chiar să-l vizitezi prea des și mai ales sa va,, faceți de cap'' cu părinți lor la doi metri, practic îți,, împărți,, secretele intime în același spațiu cu ei.
Fii mai rezervata, nu te lasă folosita asa ușor, dar faza cu hotelul mi se pare supereleganta și matura deci mergi înainte pe varianta asta.
Ps: nu uitați sa va protejați.
Cheers

| adam7 a răspuns:

Cu note ai simții tu să mergi la el acasă știind ca te văd părinții lui, si doar știu și ei pentru ce te aduce la el?

| Miruna0909 explică (pentru adam7):

Nu stiu. Dupa cum am fost eu crescută, mi de pare josnic sa te duci la hotel sa faci sex. M-as simti ca o prostituata/curva. De asta si intreb aici daca e ciudat sau nu cum procedeaza, poate am eu mentalitatea invechită de comunistă

| adam7 a răspuns (pentru Miruna0909):

Atunci așteptați când este singur acasă și așa sunteți în largul vostru.
Sau mai sunt apartamente de închiriat cu ora/ziua

| Annie92 a răspuns:

Ai motive bune să ți se pară ciudat… Red flag Un bărbat care te place nu ezita niciodată să te prezinte părinților sau prietenilor apropiați. El se va mândri ca e cu tine… Minte bărbații spun multe pentru ei știu ca noi femeile ne îndrăgostim prin vorbe. Un bărbat care te place face fapte înspre tine. Faptele lui îs de a te ține ascunsa.El nu te place îndeajuns de mult și vrea doar sex. Ai grijă de tine.

| Gg8 a răspuns:

Baiatul ăsta eu cred ca doar nu vrea să riște sa fie prin ca faceți sex, poate se simte jenat sa știe părinți de treaba asta,in casa lor, cu ei in cealaltă cameră, nu ii place poate să știe părinți lui de treaba asta, poate vrea sa faceți gălăgie ca se simte mai bine si acasă la el nu poate, ba chiar își da interesul dacă te duce la hotel, sincer

| Karinush a răspuns:

Poate la hotel se simte omul fara stress si fara presiune. La hotel nu te deranjeaza nimeni, acasa poate asculta parintii pe la usi.