| MicutzaaPooh a întrebat:

Hey! Mi-am cumparat de la un pet shop un porcusor de guineea, cand l`am cumparat m`am uitat la el dar nu am observat ca are o rana in interiorul urechii si am vazut acum cand ma jucam cu el. Ce pot sa-i fac sa-i treaca?

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mai aici gasesti tot ce trebuie pentru el da?
http://www.gemon.ro/ro.htm
LA MULTI ANI!

| ipocrit a răspuns:

Hmm, e posibil sa fie dermatita sau o rana provocata de alt porcusor. cel mai posibil, deci nimic important. incearca cu un unguent antiseptic pentur inceput si daca in 2 zile nu se vad rezultate trage o fuga pe la veterinar.

| nubo1986 a răspuns:

Este doar o eczema, si al meu a avut la fel, poti sa il dai cu crema de galbenele vreo saptamana si ii trece big grin