| loolaa13 a întrebat:

Hey! Neata! Am si eu o mica problema. Am 13 ani fara 3 luni, iar la mine in clasa este un baiat pe care il plac. Nu e vorba ca sunt timida [ chiar nu sunt oh go on ]... dar cand vine vorba de baieti pentru care simt ceva, ma blochez instantaneu. El nu stie ca il plac, nu am avut curaj sa ii zic, dar ma tot bag in seama cu el la scoala, si totusi nu isi da seama. Prima intrebare este asta:
1. Prin ce gesturi ii pot arata ca simt ceva pentru el? whistling

iar

2. El, de ziua lui, acum cateva saptamani m-a chemat la petrecere...doar pe mine si o prietena comuna. Adica suntem 20 de fete in clasa, mai putea chema o groaza, e posibil sa ma simpatizeze din moment ce am fost singura invitata din clasa?

P. S.: Pls nu incepeti cu: esti prea mica. Ganditi-va ca la varsta asta si voua poate va placea de cineva in mod special.winking

5 răspunsuri:
| Allee_4312 a răspuns:

Uite.cum merge treaba.Baiatul este cam timid ori este nehotarat.Tot ceea ce poti sesiza din tot ce ai spus tu este ca sunt sanse sa te placa.
1. Vorbeste, stai cu el dar nu te da mare, fa`l sa rada.Bagai`te pe sub piele :]]
2. Poate cu alte fete nu are multe in comun.Nu poti stii.Totusi eu cred ca.ar merge o relatie intre voi.Acum sfaturile mele nu sunt importante :].

Eu iti orez succes si te pouup;*.

| IonutBest a răspuns:

La a doua intrebare iti pot raspunde... chiar este posibil sa te placa putin

Răspuns utilizator avertizat
| iStol3uRiPhone5 a răspuns:

Hey [ in primul rand tie si apoi lui TPU ^.^ ] Uite,trec si eu prin aceeasti situatie o:) E chiar greu-Eu sunt ca si fire timida -si nu prea pot sa'mi exprim sentimentele fata de ceilalti -Iti poti da seama daca te place dupa felul cum te priveste v.v ^.^ ~.^. Tu, ii poti arata ca'l placi incercand : [ metoda ] : Pur si simplu ii -adica -ce se poate intampla?! Duar n'o cadea cerul peste tine :) [metoda : O rogi pe cea mai buna prietena sa'i spuna -daca nu te place -negi totul :D;) metoda > ] : Lasi sa se subantaleaga ( zic > pentru ca va trebui sa astepti ceva vreme :) ) Faci anumite gesturi -gen : iti scapi cartile cand e el prin preajma,ii zambesti discret, in anumite ipostaze ii spui ca e simpatic :D chestii de genu` asta -Si, daca lasi pe cineva sa-ti zica ca esti prea mica, ei bine, nu esti;)Crede'ma. eu am 12 si sunt topita dupa un tip de la clasa paralela :P; x :* :x E asa dragutzzz; x Pacat ca niciodata n'am avut curajul sa'i zic ceea ce simt.De n ori am rugat'o pe cea mai buna prietena sa zica [ am intentii reale spre a tinde ca si el ma place],dar apoi, de teama sa nu se rada de mine, M'am rasgandit.:|oroc ca a promis ca ori de cate ori ma voi razgandi sau voi vrea sa'i spun -ea o va face pentru mine :) Deci, Bafta si daca e ceva si te plictisesti. viziteaza'mi si mie blogul. da comm'uri;)E o revista la care lucrez : http://newyorkermagazine.blogspot.com/ :D

| printessita a răspuns:

Cu siguranta te simpatizeaza daca ai fost singura invitata la petrecerea lui de la el din clasa incearca sa aduci la subiect ...intreabal daca are prietena si daca zice ca nu propune-i sa fi tu prietena lui asa discret...