| anonim_4396 a întrebat:

Hey sad Simt ca prietenul meu nu ma mai iubeste... Problema este ca interpretez totul (uneori cred ca am dreptate, dar nu am cum sa dovedesc) si simt ca innebunesc ~x(
Dupa o dezamagire foarte mare, timp de aproape 2 ani nu am mai putut sa ma atasez de nimeni si nici sa mai iubesc pe cineva. Dar el mi-a demonstrat ca e altfel (sau cel putin a stiut sa se prefaca foarte bine) si mi-e teama sa nu sufar iar ca atunci (deja am inceput...).
Am nevoie de sfaturi, nu stiu cum sa ma controlez, disper ~x( Parca as avea iar 15-16 ani crying Incep sa urasc iubirea si tot ce inseamna/aduce ea! Nu se mai merita pentru nimeni si nimic! sad

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gândește problema la rece, mergi la o consiliere psihologică care te va ajuta să te cunoști și să te și înțelegi.
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu ma*

| ciresik80 a răspuns:

Nu te mai plange imbraca-te sexy,parfumeaza-te fa amor cu el si apoi o sa vezi cum te iubeste, itii va manca din palma te asigur, asa sunt barbati.

| ZvT a răspuns:

Te înşeală cu cea mai bună prietenă.

| Expertul a răspuns:

Niciodatanu merita sa suferi pentru un baiat! Incearca sa vorbesti cu el daca mai simte ceva pentru tine sau nu, nu-l presa daca nu vrea sa-ti raspunda chiar daca raspunsul e clar, intreaba-i prietenii daca vorbeste despre tine. Daca el te lasa pentru alta inseamna ca nu a simtit mai nimic pentru tine si a stat cu tine doar de dragul de a avea un cuplu.Gaseste-ti un partener cu care ai multe in comun te simti deschisa fata de el si el la fel fata de tine acolo e iubirea.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce varsta ai si zici ca nu ai mai putut iubii timp de 2 ani nici macar sa-ti placa vreun baiat inseamna k acea dezamagire a fost mare.nu prea e bine dar daca te gandesti la fostul si nu ai sanse sau nu vrei sau vrei sa-ll uiti dar asa e mai bine sa-l uiti cum? pai nu stiu nu mai gandii la trecut pentru ca asta iti va face rau ti-e teama sa suferi din nou? pai nu lua lucrurile asa! nu toti baietii te vor face sa suferi sau daca incepi o relati noua incearca sa nu pui tu atat suflet pentru inceput asa incerc eu poate e greu pentru tine dar incearca.pentru k asa nu vei suferii fii mai optimista nu ura iubirea iubirea e buna dar si bolnava uneori trebuie sa ai si grija k ce baiat te incurci si a.m.d.p nu o lua ca pe o drama k nu totul se sfarseste dar totusi cauta-ti si fa ceva de lucru nu stiu adica 2 ani sa nu poti sa simti cv pentru un baiat nu zic k e asa rau dar trecutul e trecut si asa va fi accepta situatiawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa stai k nu am citit ft bine pai ai alta relatie da si ai inceput sa suferi.pai si eu am fost dezamagita de multe ori de fostul si acum sunt dezamagita pentru ce mi-a facut s-a prefacut bine in multe cazuri si nu-mi pare rau k ne-am despt inca el a vrut dar la cat m-am suparat pe el deja ma saturasem de minciuni si vorbe spuse in zadar.si asa l-am uitat pentru ca mi-am zis in minte k el nu ma merita si asa e.dar bine nu povestesc si ce s-a intamplat k e o poveste lunga. aasa si pur si simplu am gasit repede pe altcineva si el m-a facut nu numai sa uit de el dar sunt cu el si asa am uitat dar nu pun suflet iar crede-ma k daca la un bait ii ierti ceva el te dezamagii de multe ori asa cum zici uu nu poti dovedii dar esti k asa e! deci el se incapataneaza si asa va continua mai bine ii pui punct un baiat care tine la tine incaearca sa nu te faca sa suferi niciodata iar din asta trebuie sa iti dai seama k nu te merita si ca mai bine ii pui punct e greu sa uiti dar mai bine suferi? mai bine te paraseste el preferi sa fii dezamagita de mai multe ori crede-ma decat sa se adune.lasa-l sau daca nu poti... spune-i frumos insirai intr-o zii tot ce se intampla si sa-ti recunoasca si daca vrea sa mearga bine sa nu te mai dezamageasca k tu nu vrei asa ceva intr-o relatie sau mai bine amici si atathappy in rest nimic nou sti uu sunt baieti cati vrei care chiar te merita si poate nici nu-ti dai seama cine e.doar k intr-o relatie k un tip sa nu te grabesti niciodata.trebuie sa vezi daca el chiar te merita sau nuhappy

Răspuns utilizator avertizat