| Didutssaxoxo a întrebat:

Hey! stau cu un baiattttt. Si mi s-a intamplat Cand sunt cu el nu vreau sa fiu si cand nu sunt cu el Vreau sa fiu. Help va rog! nu stiu cum sa trec peste. A si mai este ceva, o prietena buna il place si ma pune sa renunt la el Ce sa fac? de fapt sunt 3 prietene bune dar infinehappy Please help :-

Răspuns Câştigător
| fly a răspuns:

Esti sigura ca il vrei sau tu doar vrei sa obtii ceea ce in general doresti? poate esti atrasa de acest joc de a avea ceva, de a obtine, cuceri. dupa care realizezi ca de fapt nu prea are mare valoare pentru tine acel "ceva"fie chiar prietenul tau.deci pentru tine imp e sa obtii, sa iti demonstrezi tie ca poti, ca esti invingatoare. dar in realitate aceasta nevoie a ta este doar imaginea inversa a nesigurantei tale.ai nevoie sa iti demonstrezi ca poti.pentru ca crezi putin in tine.Gandeste-te bine, analizeaza daca acest lucru ti se intampla si in alte situatii, de ex daca iti doresti un lucru, dupa ce l-ai avut, iti place tot la fel de mult? daca nu atunci eu cred ca despre asta e vorba.Asa ca. nu cred ca tii cu adevarat la el, poate prietenele tale au dreptate sa "ti-l ceara". Gandeste-te, analizeaza-te si vei incepe sa intelegi.

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Esti la varsta la care tuturor li s-a intamplat asta la aceiasi varsta! happy

| Lluvia a răspuns:

POi cred ca e o chestie de orgoliu. Adica vrei sa iti demonstrezi ca poti sa il ai cand vrei. ceva de genu'. Si eu am patit cand umbla dupa mine un baiat nu vroiam eu si dupa vroiam dar el nu oh go on. E o chestie de orgoliu. Daca tii la prietenele tale renunti la el mai ales ca nu-l iubesti happy

| Helpmeeveryday a răspuns:

Daca alea ar fi prietene bune nu ti'ar cere asta:-J
in fine tu crezi ce vrei
si tie iti place de el!
NU RENUNTA!

| ghineanamaria a răspuns:

Daca il iubesti nu renunta la el. Dar se vede ca il iubesti si ca ai nevoie de el.

| Hirockers a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, am fost cu el, si cand am simtit nesiguranta l-am parasit. dupa mi-a fost rau, am suferit pentru ca il vroiam inapoi si nu vroiam sa-l mai fac sa sufere cu toanele mele si gandidnu-ma mereu la el am inceput sa il iubesc enorm. m-a iertat ne-am impacat si asta a fost dar tu sa renunti la el e cam riscant avand in vedere ca se bat si altele pe el. ia o pauza de 3-4 zile fara el, si vezi cum rezisti... dar nu foarte mult, insa ex posibilitatea sa intelega ca, vrei sa ma desp si asa ca spune-i ca ti-e rau, nu stiu vezi si tu, bft:*