| gyna201 a întrebat:

HEY! Sunt intr-o situatie foarte complicata.Nu stiu ce sa fac asa ca as vrea sa vad ce imi puteti spune si voi.Cunosc un baiat de 2 ani jumate.Relatia noastra a fost la distanta si nu a decurs atat de bine.M-am mutat la el 4 luni de zile timp in care ne certam ne injuram.m a bruscat oaercum de cateva ori tipa tot timpul la mine mai imi vb urat recunosc ca si eu mai tipam si ii vorbeam urat...au fost si momente frumoase.A trebuit sa ma intorc in Bucuresti deoarece el trebuia sa isi continuie facultatea si nu prea ne mai descurcam cu banii. Ajunsa aici m am angajat si am cunoscut un baiat de care m am indragostit.Nu am vrut asta dar lipsa prezentei celuilat sau poate comportamentul lui de acolo m au facut sa simt asta pentru alt baiat..Ca sa nu o mai lungesc problema st in felul urmator..Am o relatie de o luna cu acest baiat pe care l am cunscut aici in Bucuresti si care se comporta fff frumos cu mine.Prietenul meu insa si a dat seama ca nu ii mai acord importanta si a inceput sa imi promita ca totul se va schimba intre noi plange in fiecare seara imi spune ca ma iubeste enorm si-a cumparat bilet de tren sa vina..ma simt foarte prost.dar chiar nu stiu ce sa fac...sa mai acord o sansa relatiei cu baiatul cu care am stat 2 ani jumate deoarece el ma cunoaste mai bine sau sa raman cu acest baiat pe care l-am cunoscut acum pentru ca si el se cmporta frumos oricum motivul pentru care am simtit sa stau cu acest baiat nu sunt decat repercursiunile comportamentului celuilalt Nu stiu ce sa fac ma simt prost nu stiu cum pot termina chestia asta pentru totdeauna si cu cine sa raman pentru ca vreau ceva de viitor dar nu stiu ce alegere sa fac dati mi un sfat pls

Răspuns Câştigător
| ionnelaay a răspuns:

Te inteleg perfect scumpo.dar pe cine iubesti mai mult presupun ca pe cel cu care ai stat mai mult.de ce te ai indragostit de el prima oara? Spune-i ca daca te mai vrea sa se schimbe pentru viitorul vostru. Plus ca nu ai facut bine ca l.ai inselat.tu cum te ai fi simtit? Eu cred ca esti confuza dar in sufletul tau il iubesti. Baiatul cel nou iti ofera ceva pe moment dar se va schimba poate te va lasa. merita? Tu decizi? Pupici. Funda?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Inainte de a alege cu cine vrei o relatie, gandeste-te foarte bine, sa nu dai din lac in put.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca nu l-ai iubit cu adevarat pe cel de 2 ani ai stat cu el asa din plictiseala, acuma daca il iubesti pe asta stai cu ala si ala sa numai se planga atata ca nu moare fara tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Pune in balanta atat partile bune cat si partile rele din cele 2 relatii si judeca rational adica cu mintea deoarece ascultand doar de inima te poti insela uneori cu deznodamant fatal. Succes.

| Doub a răspuns:

Care dintre ei e mai drăguţ?

| ionnelaay a răspuns:

Multumesc pentru funda. Sper sa iti fie bine. ♥♡ ♥