| HeyyaSupBitchiz a întrebat:

Hey. Sunt minora si am fost la un prieten de 20 de ani acasa, parea de treaba dar... Intr-un fel m-a cam silit sa facem [beep].
A facut-o neprotejat, doar un minut sau doua, deoarece ma durea. Nu si-a dat drumul, dar totusi exista o mica sansa sa ma fi lasat? (precizez ca s-a intamplat acum o zi)
Testul de sarcina merge facut si la doua zile dupa incident?
Si ce pastila as putea lua? Nu vreau sa fiu un copil cu un copil... Ajutor! sad T-T

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista sansa sa ramai gravida!
Sfatul meu este sa le spui de urgenta parintilor si sa mergeti la politie sa anuntati violul, pentru ca, asta este!
In plus, daca baiatul ala ti-a dat SIDA te-ai nenorocit pe viata!
Raportati violul imediat!

| Freya1 a răspuns:

Pai si de ce nu ai spus nimanui ce s-a intamplat? Ce ai cautat la el acasa? De ce nu depui plangere la politie.
Sansele sa fi insarcinata sunt mici.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. nu-i cazul sa te ingrijorezi. 2 sigur-sigur si tu iti doreai. 3. intotdeauna sa ai la tine un prezervativ, ca sa eviti o eventuala sacina nedorta

| HeyyaSupBitchiz explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dar totusi testul de sarcina arata rezulatele corecte si dupa 2 zile de la incident?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru HeyyaSupBitchiz):

Nu te intoxica cu "pastila de a doua zi"; este o bomba hormonala care poate avea repercursiuni intreaga viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeyyaSupBitchiz):

Nu. Doar după ce îți întârzie menstruația o sa fi suspecta de o posibila sarcina și vei face un test dar și asta cred cam după o săptămână 10 zile de la intarziere

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HeyyaSupBitchiz):

HeyyaSupBitchiz explică (pentruMihailescu_Valeriu_1953):
Dar totusi testul de sarcina arata rezulatele corecte si dupa 2 zile de la incident?
1.) Sarcina se poate forma NUMAI daca ajunge sperma in vagin :
2.) Sarcina se poate forma NUMAI daca sexul a fost intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual.
3.) Pastila de a 2-a zi se foloseste NUMAI/DOAR in cazul in care au fost intrunite cele 2 CONDITII OBLIGATORII precizatela punctele 1. ) si 2.)
4.) Testul de sarcina se poate face si inainte de a trece cele 21 de zile intre sex si testare, insa REZULTATUL va 100% FALS, GRESIT.
Trebuie sa determini, sa cunosti, sa stii in primul rand daca sexul a fost intretinut in zilele PERIOADEI FERTILE, sau in afara zilelor fertile pentru a NU folosi INUTIL si IRESPONSABIL acea pastila. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru HeyyaSupBitchiz):

Nici un test din lume nu arata o sarcina dupa 2 zile de la sex!
Un test de sarcina corect facut, se poate face nuami DUPA 21 de zile de la partida sexuala.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai daca te a constrans sa intretii relatii intime cu el se cheama viol. Daca asa stau lucrurile nu ti fie teama si discuta cu parintii tai despre asta. Trebuie luate masuri impotriva tipului care a profitat de tine -asta daca esti sigura 100 la % ca a fost vorba de constrangere si nu de un act sexual consimtit. Nu e normal sa trimiti dupa gratii un om nevinovat. Sunt ceva sanse sa fii ramas numai daca erai in perioada fertila si el s-a masturbat anterior actului sau a mai avut rapoarte sexuale inainte fara sa mearga la baie. Testul de sarcina trebuie facut la 21 de zile de la actul sexual neprotejat ca rezultatul sa fie unul corect/valid. Pilula de a doua zi nu e o bomboana mentolata care se ia oricand -are destule efecte secundare si nu se recomanda mai mult de o data pe an. Tu stii mai bine cum au stat lucrurile. Numai bine

| Uvox a răspuns:

Ce aveti in cap ca nu va inteleg?
Să-ți fie lecție si sa scapi doar cu atat.
Pastila repede.

| gabriielaaa a răspuns:

La farmacie pastile de adoua zi 50lei parca.

| AGreatMan a răspuns:

Ce cautai la el acasa daca nu voiai? Nu era logic ca se poate intampla ceva de genul? La politie nu vei rezolva nimic. Sa iti fie invatatura de minte si alta data sa nu te mai duci la baieti in casa fara sa ai incredere in ei...
Daca te duci la un baiat in casa, ii dai de inteles ca esti dispusa sa faceti sex.
Exista mereu sansa sa ramai insarcinata, tu decizi ce faci. Pilula de a doua zi poti sa o iei si acum(se elibereaza la farmacie fara prescriptie medicala) si s-ar putea sa aiba efect, daca zici ca s-a intamplat ieri.

| Pandutz a răspuns:

Pastila de a doua zi, la farmacie.
Daca nu ai simtit lichid in tine nu ai nimic.