| StefyCosmin a întrebat:

Hey! Sunt nou p-aici.
Voi credeti ca exista dragostea adevarata? Daca ar exista nu cred ca ar fi normal sa iubim atat de des persoane diferite. nu? Ce e dragostea pana la urma? Nu mai pare sa fie un sentiment asa de special atata timp cat dragostea nu mai e prea puternica si se stinge de parca nici nu a fost.
Nu stiu ce s-a intamplat cu acea dragoste pentru care am fi in stare sa facem orice. acel "la bine si la greu" se pare ca nu se mai potriveste in viata asta. sunt numai interese. Voi ce parere aveti? sincera si reala

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Nu "iubim des" persoane diferite, cel mult suntem atrasi de caractere diferite.
Se face o mare confuzie intre iubirea adevarata(ce apare in timp)si indragostirea, un sentiment pe care marea majoritate il simtim mai des.
Exista si acea mare dragoste, pentru care am fi in stare sa facem orice si careia ii vom fi alaturi "la bine si la greu", iar in momentul in care ai sa o intalnesti cu siguranta o sa simti acest lucru.

1 răspuns:
| alone a răspuns:

Pai deagostea e un sentiment destul d rar intalnit an vietile noastrea acum putini oameni se mai lasa purtati de valul iubiri acum toti se gandesc la banii si la c e mai bine pentru ei iar cei care st naivi si cred an oameni st luati de prosti si sentimentele le st calcati an picioare de alti mai puterniki! dar iubirea exista si e cel mai frumos sentiment posibil tot c tr sa faci sa-ti doresti si apara persoana p care ti-o doresti u si sa speri ca totul va fi bine si se va antampla...