| 653g67g a întrebat:

Hey TEPEU! mi-a aparut o galma(sau ceva de genul)in zona intima.Este ca un stat de piele la un loc foarte umflat si de o culoare inchisa.Ce este si cum scap de ea?saddau funda(sunt fata)

4 răspunsuri:
| blackeyes90 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog. Nu e de glumit cu chestiile astea. Du-te cat mai repede si vezi despre ce e vorba.Bafta si multa sanatate! pup

| irina20 a răspuns:

E posibil sa fie un cos sub piele. Spune-i mamei tale, intreaba medicul de familie sau farmacistii.

| Alcyon a răspuns:

Du-te la ginecolog si n-o mai face fara prezervativ.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de negi/veruci/condiloame genitale!

TREBUIE să mergi la un control ginecologic pentru confirmarea ( sau infirmarea ) diagnosticului prezumtiv!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.