| cristi62 a întrebat:

Hey tipuhappy sunt clasa a 8*a si as vrea sa aud ceva raspunsuri de la boboci, respectiv >boboace:.cum e in liceu? cand aveti de gand sa va incepeti viata sexuala? scuzati categoriabig grin(daca este nevoie)

Răspuns Câştigător
| ralu2 a răspuns:

Salut! desi nu sunt boboaca, sunt chiar in clasa a 12 vreau sa iti spun ca asa eram si eu cand eram in clasa a a8.Pentru inceput ar trebui sa iti alegi un liceu unde chiar vrei sa mergi, adica sa fie profilul care ti'l doresti tu.Nu te orienta dupa persoanele care sunt deja in acel liceu pentru ca asta nu conteaza asa de mult.In privinta prietenilor nu trebuia sa iti faci griji deorece iti vei face amici foarte repede.La mine a fost mai greu deorece m-am certat la inceput cu foarte multa lume si na.dar acum e foarte ok.Profesorii la inceput vor fi foarte diferiti mult mai exigenti dar cu timpul te obisnuiesti, cu cerintele si asteparile fiecaruia.Cat despre viata sexuala nu trebuie sa ai o anumita varsta la care sa ti'o incepi.Conteaza sa fi tu cea/cel care vrei asta sa nu te iei dupa alti/altele..Cand simti tu ca iti doresti sa o faci atunci da, dar pana atunci nu are rost.Si ai grija sa nu iti para rau dupa aceea, sa fie o persoana care chiar merita.Desi a'ti incepe viata sexuala nu pare mare lucru pe de o parte e.Adica te atasezi altfel de persoana respectiva dupa ce o faci, cel putin asa a fost la mine.Succes si daca te pot ajuta u ceva spune'mi!

34 răspunsuri:
| Inemes a răspuns:

Pe clasa a 8'a si deja se gandeste la prostiihee heesmug

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Eee,asta asa de plictisealalaughing)

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Si tu a 9-a estilaughing, tot pe acolo

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

De ce esti asa de sigur ca sunt a 9 a? smug

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Mi*a spus o pasaricasmug

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

A naibii pasarica laughing)

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Deci am nimeritolaughing

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Deci nu laughing

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Mai baga o fisalaughing ai un talent de a ma vrajismug laughing

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Se lasa cu iubire? Neah... never laughing

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Ce m-ar face sa te cred?smug

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Eu te-as face sa ma crezi kiss

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Cum?laughingsmug

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Iar esti prea curios.

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Iar aI dreptate.

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Mereu am

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Pai e logiclaughing

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

happy

| cristi62 explică (pentru Inemes):

^_^

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

winking

| cristi62 explică (pentru Inemes):

^^

| cristi62 explică (pentru Inemes):

winking

| Inemes a răspuns:

Ce nu intelegi? Eu am mereu dreptate happy

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Auzi pot sa iti pun o intrebare.ia-o ca una prieteneasca.tu de ce vorbesti asa cu unu ca mine? te plictisesti, vrei sa iti bati joc de mine sau pur si simplu iti place sa stai la taclale..cum ti-am zis nu te supara, ia-o ca un sfat ca intre amici.in viata nu e numai mierehappy

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

*Si lupu' isi arata naravul *
De ce crezi ca mi-as bate joc de tine? Cred ca ai vazut cateva raspunsuri d-ale mele... esti singura persoana cu care am purtat un dialog asa de prietenos.
Pur si simplu imi face placere sa vorbesc cu tine. Nu prea inteleg ce e cu intrebarea asta...

| GoBackInFuture a răspuns:

Buna! Sunt clasa a 9-a la un liceu din capitala, sa stii ca este bine la liceu. Evident, profesorii mai exigenti ca in generala, asta daca esti la un liceu bun, ei chiar vor sa va invete ceva, si incearca sa va faca si pe voi sa invatati. Ar trebui sa te orientezi dupa profilul care iti place tie cel mai mult si sa fie un liceu accesibil (sa poti ajunge usor la el). Daca iti alegi un liceu accesibil, ai parte de prieteni de prin cartier, care stau aproape de tine, cum am si eu. Daca nu ai un liceu bun in cartierul tau, incearca un liceu mai indepartat dar care sa-ti fie cat de cat ok sa ajungi la el. Cat despre viata sexuala, hmm, mi-ar placea sa o incep prin perioada liceului, mai prin clasa a 11-a sau a 12-a, dar desigur, o voi face numai cu persoana care merita asta happy. La inceput, vei avea un dor enorm dupa generala, dar va trebui sa incerci sa te obisnuiesti. Incearca la inceput sa te bagi in seama cu cat mai multi colegi din clasa, ca sa ai mai multi prieteni alaturi de tine. E posibil ca pe parcurs sa-i mai pierzi, dar asta e, nu-i poti avea pe toti. Oricum bafta si succes la examen, chiar daca mai e destul. P.S. Bucura-te momentan de clipele cu colegii tai, ca o sa-ti iti doresti foarte mult sa mai ai parte de ele.

| cristi62 explică:

Pai in primul rand ti-am spus sa nu te superi da tu batman batman!laughing in al doilea rand, mai sunt si alte feluri de oameni si in al treilea rand, nu ca m-*as enerva sau ceva dar tot nu imi spui a cata esti.nu te supara, cum ti-am spus si baietii e pana ii intelegihappy

| cristi62 explică (pentru cristi62):

** e "grele"

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Poate unii sunt prea greu de inteles oh go on
Oricum de ce ti se pare asa de important " a cata " sunt? waiting Pentru mine nu prea conteaza asta, dar ca sa te fac fericit -sunt a 3 -a happy
Seara faina.

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Ok.te cred ca esti suparata, dar chiar nu stiu de ce. poate sunt o fire mai ciudata poate tu, dar ti*am spus sa tu ne enervezi.ce este asa greu? daca crezi ca te rapesc puteai sa nu mai vorbesti cu mine, imi fine deja nu mai are rost.o seara buna si tie.

| Inemes a răspuns (pentru cristi62):

Amandoi suntem ciudati,"rapitorule " straight face

| cristi62 explică (pentru Inemes):

Daca asa spui tu, asa este... o seara buna.