| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani (in clasa a 5-a) am fost cu un baiat, cu care nu m-am stiut comporta, el chiar ma placea, dar eu nu am mai avut iubit pana atunci si ne-am despartit.
Acum, il plac foarte mult, si ne-am si sarutat de vreo 5 ori(din provocari) dar el stie ca il plac.
Acum cateva zile, am vazut un mesaj de la el in care scria daca vreau sa fiu cu el dar daca nu sa ramanem prieteni!
Mi-a sarit inima din piept! A 2-a zi i-am trimis mesaj cu ce mai faci, dar nu a raspuns si am aflat ca a plecat din tara in vacanta...
Nu stiu cand se va intoarce, si oare o sa ma mai placa cand se va intoarce? Oare va mai vrea sa fim impreuna? Precizez ca el cum vede o fata la care ii place ceva, cum vrea sa fie cu ea...
Eu il plac foarte mult si as vrea sa fiu cu el...
El e cam timid si nu prea poate spune in fata de aceea mi-a trimis mesaj...
Deci ce ziceti? Oare va mai vrea sa fie cu mine cand va veni acasa? Oare o sa ma mai placa?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Ai spus ca e timid, dar cum vede o fata imediat vrea sa fie cu ea -> eu tind sa cred a doua varianta mai mult.
A vazut ca il placi si stii si tu cum e, cand iti dai seama ca cineva te place, incepi sa te gandesti la asta si nah te simti bine stiind asta.
Probabil de asta a vrut sa fie cu tine. Dar sa-ti trimita un mesaj... urasc cand aud ca unii se combina prin mesaje x_x.
Ca veni vorba, doar nu ii venise asa dintr-o data sa plece in vacanta imediat dupa ce ti-a dat tie mesajul.
Stia dinainte ca o sa plece, e ca un semn: " Gandeste-te la mine toata vara!".
Nu stiu cum o sa fie cand vine. Arata-te prietenoasa, dar nu-ti pune inima pe tava si nu ii arata ca esti inebunita dupa el.
Intre timp poti sa te uiti si la alti baieti, pentru ca sigur si el va face acelasi lucru happy
Vacanta placuta! ^^

2 răspunsuri:
| tntsirom a răspuns:

Eu zic ca da. Daca simte ceva pentru tine nu poate schimba o vacanta.Iar daca e prea timid, eu zic sa faci tu primul pas.Altfel se poate sa nu afli niciodata adevarul. happy

| ToTuleOK a răspuns:

Da normal. Daca el te iubeste si ii place de tine de atata timp o vacanta nu poate schimba nimic daca iti place de el atat de mult suna-l nu lasa sa iti scape, spune-i tot ce simti. Sper sa mearga lucrurile si sa fiti fericiti.Succes.