| CristiCryss3 a întrebat:

Hey TPU.Acum 5 zile m.am intalnit cu o fosta colega din generala si pur si simplu m.am indragostit nebuneste de ea.De cand ne.am intalnit,vorbim zilnic prin mesaje,uneori imi da impresia ca ma place, spunandu.mi ca ii e dor de mine, intrebandu.ma daca sunt singur etc.Am incercat sa aflu de la o prietena de a ei daca m.ar place.Aceasta mi-a zis ca au mai discutat acum ceva timp subiectu asta, si ca ii spusese ca eu nu am nicio sansa, pentru ca am avut o relatie foarte scurta cu sora ei...Ce pot face in situatia asta? Aveti vreo idee? Exista vreo sansa sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Prima veste buna este ca fata te accepta langa ea!
Ca prieten,ca amic,ca viitor iubit,ea va decide in final,tu trebuie sa ai rabdare!
Stiu ca arzi ca o lumanare la ambele capete,dar stapaneste-ti impulsul sa-i strigi "m-am indragostit de tine" si incurajeaza fiecare apropiere si fiecare deschidere a ei!
Ascult-o cand are ceva de povestit,sustine-o,incurajeaz-o si arata-i deschis ca o placi,dar lasa-i libertatea sa hotarasca.Ea,singura!
Povestea cu sora ei,posibil sa joace un mic rol negativ in sansele tale,dar faptul ca ea te cauta,ca-i e dor de tine,sunt lucruri pozitive!
Gaseste-ti curaj in ele si discuta cu fata,nu cu prietenele ei,poate ca ea nu simte deloc nevoia sa imparta realitatea din sufletul ei cu oricine!
Esti primul interesat,asa ca,fii bun,fii tandru, fii deschis si spera!
Vorbeste-i, spune-i adevarul, fa-o sa inteleaga ca doar ea conteaza pentru tine si, poate ca minunea se va produce!
Mult noroc si rabdare!
Craciun fericit!
happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu.

| Danysan a răspuns:

Eu cred ca e doar o fata care vrea sa vada cum o mai duci.Am impresia ca te vede ca pe un Prieten mai apropiat daca ai fost cu sora ei si e normal sa te intrebe anumite chesii mai personale.Bine ca poti sa fi sincer cu ea si sa ii spui in fata ce simti pentru ea. Pana la urma Inima nu tine cont de faptul ca ai fost cu sora ei.Depinde si cine a fost de vina atunci si tot asa. Oricum sti tu lin ca ele au discutat despre asta :Ea si cu sora ei si nu cred ca a fost ceva care sa te avantajeze, dar spera sa o faci sa se Indragosteasca de tine si sa te porti cu ea cat mai dulce cu putinta.

| CheLoo23 a răspuns:

Desigur ca exista o sansa sa fi-ti impreuna tu doar trebuie sa mergi si sa vorbesti cu ea.
Spui tot ce ai pe suflet ca iti place foarte mult de ea incearca sa mergeti la o plimbare la un suc poate la Mall fai un cadou cum ar fi un ursuletz de plus sau eu stiu o floare fi si tu mai romantic nu fi un "golan" pentru ca nu vei reusi prea multe incearca sa gandesti la ce ti-am scris mult noroc happy bye happy

| katy27k a răspuns:

Bun deci daca ai in jur de 17 19 ani si ea are in jur de 16 18 ani si este o fata care nu prea iese cu prietenii seara, atunci asculta-ma pe mine ceea ce trebuie sa facieste sa fii exact un golanpentru ca asa sunt fetele vor sa para ca le blace sa fie rasfatate si alte chestii si stau la sucuri cu baieti de treaba care le iubesc dar cand ajung acasa gandu le zboara la un baiat ..genu de baiat rau fetele mereu o sa doreasca sa fie fata care sa ajunga la inima unui baiat rau tu trebuie sa pari ca poti avea orice fata din lume si sa ai foarte multa incredere in tine atunci o sa-i captezi atentia cand o sa vrea sa fie cu tine fa pe inabordabilul cateva zile asta o sa o innebuneasca si mai mult apoi dupa inca putin timp fi de acord cu ea s spune-i ca o placeai si tu si alte chestii din astea o sa o dai pe spate si daca nu vrei sa muncesti prea mult fi simplu si direct pana la urma ce se poate intampla tu esti un baiat ea e o fata si daca dai de un refuz mai sunt si altele pe lumewinking succes big grin

| katy27k a răspuns (pentru katy27k):

Sa nu faci greseala sa astepti sa faca ea primul pas pentru ca o sa mori singur