| alessandra10 a întrebat:

Acum aproximativ o luna am cunoscut un baiat pe internet prin intermediul unei prietene. Nu ne-am vazut face to face, dar am vorbit pe facebook si astazi mi-a scris ca ar vrea sa iesim la un suc. Am acceptat si am cazut de acord sa ne intalnim saptamana viitoare, dar n-am stabilit inca ziua exacta. Ideea e ca el e un pic mai mare decat mine si sunt foarte emotionata pentru intalnire big grin Dati-mi, va rog, niste sfaturi in legatura cu ce as putea face ca sa nu ma intimidez prea tare, cum sa fac sa curga conversatia, si ce ar trebui sa imbrac? Help, dau funda! happy

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta o sa te pisi pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmează-te, nu are rost să-ți faci atâtea planuri de dinainte, oricum n-o să decurgă cum te aștepți laughing
Doar, fii tu însuți.
N-are nicio relevanță să te gândești la ce trebuie să zici de dinainte, sau ce-o să faceți. Du-te pe principiul "vom vedea ce o să facem atunci când ne întâlnim" laughing
Legat de vestimentație, poartă ceva în care te simți tu bine.
Gen blugi, bluză.
Și, repet, calmează-te, dacă nu-ți faci atâtea griji, totu' va fi bine.

| Jessica007 a răspuns:

Doar fii tu insuti si sa nu te dai ceea ce nu esti, sau sa te schimbi pentru cineva anume.Stai linistita! In legatura cu imbracamintea, imbraca-te cum te simti tu in largul tau, doar nu te duci la nunta, te duci la o intalnire.Imbraca-te asa cum simti tu ca te avantajeaza.Iti dau un pont totusi daca vrei il iei in seama daca nu nu, cum doresti.Sa nu faci exces de machiaj.Bafta!