| Whatthehell66 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am inceput viata sexuala :3.
Ne-am protejat (am folosit Durex), insa cum a fost prima data mi-a fost frica sa continui foarte mult asa ca nici nu a apucat sa ejaculeze. Doar cat m-a penetrat. Am verificat si prezervativul si nu era spart. Totul e perfect, azi chiar mi-a venit si menstruatia insa cu 2 zile mai repede decat trebuia.
Toate bune si frumoase, dar eu sunt genul care se streseaza al naibii din orice. asa ca va rog eu spuneti-mi daca totusi exista sanse sa fiu insarcinata. Semne cum ca as fi nu sunt, doar atat ca mi se vede destul de bine linia verticala de sub ombilic, ori acum ca sunt eu stresata o observ mai bine laughing.
Deci, sunt ceva sanse sa fiu insarcinata? puppy dog eyes
si daca intrebati de varsta am 17 ani iar prietenul meu 19.
Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| AkexD a răspuns:

Vai,și mie mi se observă!
Oare-s însărcinat?laughing
Fii calmă, și nu te mai lăsa păcălită de tot felul de "trucuri".
Distrează-te totuși fără prea multe riscuri.
Succese!

17 răspunsuri:
| Whatthehell66 explică:

Multumesc din suflet la toti. parca acum sunt mai calma :3.

| AkexD a răspuns:

Ați folosit prezervativ, pe care, de-altfel, l-ai și verificat în prealabil.
Ți-a venit menstra, iar cel din urmă motiv și cel mai important..nu a ejaculat.
Acum, te intreb pe tine, cum ai putea să fii însărcinată?

| Whatthehell66 explică (pentru AkexD):

Sunt paranoica uneori laughing si m-am speriat si cand am vazut ca se observa linia de sub ombilic. -_-

| Whatthehell66 explică (pentru AkexD):

Bine. :* mersi mult.

| AkexD a răspuns (pentru Whatthehell66):

Vai,și mie mi se observă!
Oare-s însărcinat?laughing
Fii calmă, și nu te mai lăsa păcălită de tot felul de "trucuri".
Distrează-te totuși fără prea multe riscuri.
Succese!

| vali1985 a răspuns:

Nu esti insarcinata!
Sanatate!

| unarab40 a răspuns:

Ciclul curata peretele uterului, adica esti curata fara sarcina

| Cristiann25 a răspuns:

Doamne fato ce disperata esti de viata! Daca nu stii sa te fulala nu te mai fulalalalala intelegi tu ce vroieste eu ziceste?

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Eu zic că „:3" scris în întrebare face tot. Ce vrei mai mult?

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

As vrea sa nu mai existe copii de astia asa prosti care o fac si apoi ne streseaza pe noi cu intrebari de genul "oare sunt insarcinata".Imi vine sa urlu! De ce? Nu inteleg la ce fac chestia asta daca nu au destule informatii despre riscurile care pot aparea? Doamne fereste-ma!

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Te ferește că am eu grijă de tine.
Nu comenta, va sări la tine cât ai zice pește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru linistea ta foloseste un test de sarcina, vei scapa de stres. Daca nu consideri prezervativul un bun contraceptiv incearca alte metode.
Sex placut!

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata, nu te mai stresa degeaba. Dar nu uita folositi mereu prezervativul! Te pup.

| NickName01 a răspuns:

- Tine te rog cont că onoarea soţiei în faţa soţului este lucrul fundamental într-o relatie. Nu există altul mai important pe plan relational!

- Căsătoria este scopul. Căsătoria urmează doar peste câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!

- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea pe care le arăţi faţă de tine este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

Chiar crezi că el este acea persoană? Te-a cerut cumva în căsătorie? Sau nici nu se gândeşte încă la acest lucru, pentru că încă se mai poate „distra" cu „prospături" naive?

| LovellyAngel a răspuns (pentru NickName01):

Probabil nu se va casatori la 17 ani, zic...

| doinitsaandronic a răspuns:

Nu nu sunt sanse, si nu te mai stresa, si fii calma ca totul va fi ok!

| Mercorea_Petrica_1995 a răspuns:

100% nu esti insarcinatawinking

| Manowar a răspuns:

Durex e baza! Nea.