| Bianca123456789016738 a întrebat:

Am 14 ani si am un vecin care are 12 ani si ma place. Mai am tot un vecin de 12 ani care incearca sa ne cupleze. Eu nu prea vreau sa ma cuplez cu el chiar daca e dragut si amuzant si ne vedem in fiecare zi. Eu am un prieten de varsta mea cu care totul e perfect si prea frumos ca sa stric. Ma iubeste prea mult si eu il iubesc pe el. Ideea e ca aia e relatie la distanta. Si ai mei il plac pe vecinul meu si imi tot spun ca peste cativa ani diferenta de varsta nu va mai conta. Nu stiu ce sa fac! Ajutor, urgent. Dau fundita! Nu ziceti ca la varsta mea am scoala. Am numai note mari si am si prieten deci... Mama stie ca sa nu zica cineva ca daca imi vede intrebarea ma bate happy. Ajutor, va rog

Răspuns Câştigător
| CerealaCuOchi a răspuns:

Eu zic sa ramai cu ala cu care esti, baietii oricum se maturizeaza mai tarziu si cel de 12 ani s-ar putea sa te dezamageasca

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E o intrebare pe bune? La 14 ani te interesează baieti?

| Bianca123456789016738 explică (pentru RAY):

Din pacate da. Stai calm ca nu fac vreun copil. Nici macar nu vreau sa fac sex pana la 18 ani☺

| RAY a răspuns (pentru Bianca123456789016738):

Teme de vacanta nu aveti?

| Bianca123456789016738 explică (pentru RAY):

Ba da dar deja le-am terminat pe toate. Am precizat ca invat bine in acelasi timp. Nu sunt genul sa nu imi mai pese de scoala

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa te joci cu ei, ca-s vecinii tai si apoi, la anisorii astia va jucati sotron, prinselea, ascunselea si orice va mai trece voua prin cap, ca altceava oricum nu puteti face.
Nu-ti fa probleme, ca nu te forteaza nimeni sa te mariti cu niciunul, nici macar cu baitelul ala de la deparare, fiindca simpatia este doar un sentiment usor, comparat cu iubirea, pe care o vei intalni peste cativa ani, cand vei fii mai mare si vei intelege ce se intampla.
Pana atunci, relaxeaza-te si joaca-te cu vecinii, ca-i frumos sa ai cu cine bate mingea afara si juca ascunsa, sotron si ce am mentionat mai sus!

| Andreeush a răspuns:

Lasă lucrurile așa, nu te poate obliga nimeni să fii cu cine nu vrei.

| aneliram a răspuns:

Pai, daca nu vrei sa fie prietenul tau, nu te obliga nimeni. Pana ajungi sa te casatoresti mai e destul timp.

| Anonima163333 a răspuns:

Relatia aia la distanta nu exista.Eu am 13 ani si multi baieti de 12-13-14 ani m-au accesat pe internet, ceea ce mi se pare o prostie.Si in realitate multi m-au placut, dar la 13 ani sunt inca copil si vreau sa imi traiesc copilaria la maxim.Am timp si de baieti.

De ce trebuie sa fiti neaparat impreuna? nu zice nimeni ca nu aveti voie sa vorbiti. Discutati, mergeti la o inghetata, plimbati-va...

Oricum e alegerea ta.Succes la scoala si o zi frumoasa!winking

| numedeutilizator2 a răspuns:

O relatie la distanta nu este la fel de sanatoasa ca una "reala", sa-i spun asa. Fa ce iti spune inima, nu ce iti spun prietenii. Daca simti ca vrei ceva cu vecinul tau mai mic, nu mai sta. In 2 ani nu se va mai simtii varsta cum se simte acum, dar nu asta conteaza, ci ce simtiti amandoi. Daca sunteti pregatiti, mult noroc happy