| bianca_1157 a întrebat:

am avut un contact sexual neprotejat

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina, chiar daca ai chisturi se poate sa fii ramas gravida. La ecograf nu se vede sarcina decat incepand cu saptamana 4-5 de sarcina.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Prezervativul e chiar asa de scump?
Durea daca si-l punea? Acum poate ai luat cine stie ce poala, sau poti chiar sa ramai insarcinata.
Du-te la ginecolog.winking Ca sa vezi daca nu cumva ai luat vreo boala, si daca nu cumva esti insarcinata.

| RXN a răspuns:

Nu, nu cred ca se poate intampla asta.Banuiesc ca intarzierea menstruatiei e din cauza chisturilor. N-ar strica sa mergi la ginecolog.

| Cypronge a răspuns:

Du-te la un medic ginecologic si faci un control amanuntit.

| bianca_1157 explică:

Hey TPU, am avut un contact sexual neprotejat, am fost la ecograf dupa 3 saptamani de la contactul sexual si mi s-a spus ca am chisturi ovariene, ciclul mi-a intarziat o saptamana, se poate confunda sarcina cu chisturile ovariene la ecograf?

| Nume a răspuns:

Dute la un medic ginecologic si faci un control amanuntit .

| Darius_3730 a răspuns:

Bine, si?