| adi227 a întrebat:

am cea mai mare dilema din viata mea o prietena mi-a cerut sa ne impacam (sunt certat cu ea) stiu ca fata aia ma place si ea este cea mai buna prietena a fetei de care imi place ce sa fac sa ne impacam sau nu! va rog funda

Răspuns Câştigător
| anonim230 a răspuns:

Sincer. daca te impaci cu ea si stie de faptul ca tie iti place de prietena ei o sa fie cam aiurea si exista posibilitatea de a se baga intre voi si sa bage strambe. parerea mea

3 răspunsuri:
| Snufkin a răspuns:

Aoleo. fratele meu avea aceeasi situatie! a incurcato pentru ca sa impacat cu cealalta care il placea 1)fata care LUI il placea nu a vrut sa fie cu el stiind ca cea mai buna prietena il place si poate si el o place pe el! NU FA GRESEALA ASTA! nu te impaca cu ea, ca e capabila sa seduca si so minta si pe prietena cea mai buna care la urma sati intoarca spatele, stai departe de cea certata si zii cat mai repede fetei pe care o placi ce simti si ca nu te simti bine in preajma celelaltei fete(pur si simplu ii zici ca ea poate sparge totul in bucati). Mult noroc happy :*

| Snufkin a răspuns:

Si el o place pe ea* scuze xD

| Dom19 a răspuns:

Sincer sa-ti spun, si eu am patit asta odatahappy. Am avut o relatie cu o fata.si dupa mi-a placut de cea mai buna prietena a ei. Fosta prietena ma placea, dar eu nu mai simteam nimic pentru ea, iar prietena ei cea mai buna ma placea si ea, dar se temea sa aiba o relatie cu mine deoarece nu vroia sa-si supere prietena. Deci aici depine de la o persoana la alta. Nu ai de unde sti cum va reactiona, poate sa fie cu tine si sa sparga prietenia cu respectiva fata, dar poate si sa pastreze prietenia cu fata respectiva si sa te lase pe tinethinking Aici fa doar ce te indruma inima. Poti risca si o poti castiga sau poti risca si sa o pierzi, iubirea e complicata, dar ajungi dupa ce iubesti prima data sa intelegi. Baftawinking