| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Intrebarea e urmatoarea : Cum as putea sa il fac pe fostul meu sa isi calce peste orgoliu si ma caute, in conditiile in care stiu ca inca sunt in inima lui? Nu a fost niciun motiv serios, pur si simplu era distant, ceva nu a mai mers si nu am mai putut continua. Intre noi a fost o relatie speciala, m-a iubit mult si eu pe el, am facut impreuna lucruri pe care niciunul nu le-am facut cu alti fosti parteneri. Ne-am mai despartit odata din cauza lui, si el a fost cel care s-a intors la mine. De data asta se pare ca nu da semne. Probl e ca e foarte mandru de el si orgolios si nu as vrea sa ma pun in situatia de a ma umili sa il caut eu, avand in vedere ca eu am decis sa rupem orice legatura? Mai avem cativa prieteni comuni, cam atat. Help sad

Răspuns Câştigător
| AlyiiiA a răspuns:

Exact. Orgoliul este si el bun la ceva dar nu in acest caz. Sfatul meu este acelasi. Cauta-l, vorbeste-i daca nu da semne ca ar mai vrea ceva vorbiti ca prieteni timp de cateva zile 1 saptamana 2 stiu eu... Apoi spune-i ca il iubesti, spune-i ce ai pe suflet, spune-i tot absolut tot si spune-i ca iti pare rau. Spune-i ce te-a deranjat la el si pune-l si pe el sa iti spuna ce l-a deranjat la tine. Am patit si eu la fel doar ca, mai rau laughing) SUCCES!

| adrypop24 a răspuns (pentru AlyiiiA):

Avand in vedere ca il cunosc bine, el e genul de om care, cand vede ca renunti la orgoliu in fata lui, fix de-al naibii se umfla in pene si nu obtii nimic de la el.Si stiu ca o sa sufar cand o sa ii vad atitudinea asta. Altceva nu stiu ce as putea face sa ma "scot in evidenta" sa zic asa, sa ii dau de inteles ca il vreau inapoi, pentru ca el probabil crede ca nu vreau...

13 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Haha, tu crezi ca el nu simte ceva acum? daca tu ai decis sa rupeti orice legatura nu crezi ca-i normal sa-l cauti si tu? macar un semn acolo, cat de mic.

gandeste-te mai bine!

| adrypop24 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Da am decis sa rupem orice legatura, pentru a nu-mi face rau mie, ca sa il pot uita. Si se pare ca nu am putut. Si acum dupa atata timp sa incep sa ii scriu ar fi ciudat. Sa le spun prietenilor comuni iar ar fi ciudat, as risca sa primesc un raspuns gen el nu mai vrea sa auda de tine

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru adrypop24):

Dar macar vei sti ca nu te mai vrea si iti spun eu ca iti va trece mult mai repede stiind ca el nu tine la tine decat sa stai cu gandu ca te iubeste si poate, poate o sa te caute

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De unde sti tu ca el nu a facut anumite lucruri cu fosta partenera? ai verificat ai fost la fata locului? nu cred. din moment ce tu ai pus punct relatiei de ce vrei sa te mai caute nu se presupune ca nu doresti continuarea relatiei? voi fetele aveti o mare problema cu logica in gandire. e distant pentru ca s-a plictisit de relatie este normal sunteti tineri, trebuie sa experimentati sex cat mai diversificat. sper din tot suflketul sa NU te caute si mai nespus imi doresc sa isi fi gasit alta fata numai ca sa mori tu de ciuda. sa iti fie rusine

| adrypop24 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

In primul rand, am mentionat ca am pus punct relatiei de comun acord, nu eu. Iti multumesc pentru ca imi doresti acele lucruri, e foarte usor sa doresti raul unei persoane nu-i asa? Rusine? Nu are de ce sa imi fie, poate tie ar trebui sa iti fie, pentru ca imi doresti mie raul (chiar ai scris ca iti doresti "nespus") fara sa ma cunosti si fara sa iti fac nimic. Daca nu iti convine intrebarea mea, nu te-a obligat nimeni sa o citesti si mai ales sa iti pierzi din timpul tau si sa si raspunzi. Nu o sa fiu rautacioasa sa stau sa ma cert cu tine pentru ca n-are rost, o seara faina

| Oana92 a răspuns:

Daca il iubesti asa mult si vrei sa te impaci cu el il cauti si gata. Nu astepta sa te caute el...si el se poate simti umilit sa te caute iar si uite asa ramaneti singuri. Vrei ceva? Fa ceva!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Oana92):

Aoleoo femeie, tu esti tipa cu sexperimentul kakafone laughing)
Auzi, am si eu o intrebare legata de sex, dar nu aici ca mii rusine.Imi dai si mie nr tau de tel sa discutam asta? Ma gandesc ca nu ai nimic impotriva din moment ce atunci erai foarte dornica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

să trăiască orgoliul atunci. haide pune sentimentele mai presus de asta și vorbește-i.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, pui in balanta ce conteaza mai mult pentru tine in momentul asta. Daca parerea celorlalti si orgoliul conteaza atat de mult atunci nu face nimic. Daca chiar il vrei inapoi, cauta-l si spune-i asta, chiar cu riscul de a primi un raspuns care nu va fi pe placul tau. Pana la urma ce se poate intampla? Daca se umfla in pene, foarte bine, inseamna ca oricum nu merita sau nu-si mai doreste. Dar macar ai incercat. E mult mai bine decat sa stai si sa astepti sa-ti pice ce iti doresti din cer. Incertitudinea te tine pe loc si te consuma. Eu zic sa risti, nu prea vad ce ai de pierdut. Si terminati cu prostiile astea cu orgoliu, maturizati-va odata!

| Voidwithin a răspuns:

Poate i-a venit mintea la cap si realizeaza ca relatia asta nu-l ajuta cu nimic.

| MidnightR a răspuns:

Oh,corect,de ce ti-ai admite o greseala si sa te "umilesti" in fata lui, e mult mai bine sa faca fraierul totul.
Concluzia:Esti orgolioasa si mandra, probabil mult mai mult decat afirmi ca este el.

| Kira5854 a răspuns:

Imposibil, tipul doar iti respecta decizia, aici tu esti orgolioasa, asa ca nu astepta dupa el, du-te tu si repara decizia luata in graba.