| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care primeste desigur fundita! Daca un baiat spune ca tine mult la tine te place iti cunoaste si parintii si ii face placere sa vb cu acestia si daca de ex vine intr-o zi la tine acasa e si unul din parinti acasa dar nu are nicio legatura si el incearca sa te atinga cand te saruta desi ti-a zis de la bun inceput ca nu vrea asta si ca daca iubesti astepti! Daca tu nu il lasi si el dupa ceva timp zice ca l-a deranjat asta ce inseamna? ( zice ca intelge ca e pentru prima oara cand ai un iubit dar ca l-a deranjat)

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Pentru ca ei desi spun ca pot astepta, ori nu cred ca tu chiar ii vei pune sa astepte ori se gandesc ca macar cu o giugiuleala tot se aleg. Poate s-a simtit ofensat.s-o fi gandit ca tu ai crezut ca el incearca sa te atinga ca sa ajunga la sex cand poate el doar voia sa creeze apropiere intre voi. Niciodata sa nu accepti ceva cu care nu te simti confortabil. Ai putea sa ii explici ca acasa cu parintii in nici un caz nu e locul si momentul sa te pipaie happy Explica-i ca experienta ta este minima si nu esti obisnuita si roaga-l sa o ia pas cu pas pana te obisnuiesti cu apropieri de acest gen. Daca nu pricepe ce inseamna conceptul de "prim iubit" inseamna ca nu prea il intereaza de tine. Ar trebui sa se poarte cu tine cu mai multa grija. Oricum ar fi, repet, sa nu faci nimic ce ar putea sa iti creeze discomfort.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

I-ai spus ca daca,, iubesti astepti,, si totusi a incercat cu atingeri sperand sa ajunga la punctul culminant, l a deranjat... poate se referea ca a fost deranjat hormonal referindu-se la sex [sa,, incalzit degeaba,,]mai bine sa-ti explice el ce a vrut sa zica

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru mona):

El a zis-o de la prima noastra conversatie ca pe el nu il deranjeaza ca fata e virgina ca daca iubesti astepti si oricum a zis ca nu o faci asa ca si cum ai batea din palme si el oricum e o persoana mai echilibrata are o educatie buna, doar ca nu am inteles de ce a trebuit sa spuna ca l-a deranjat enorm!

| mona a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Poate s a simtit prost din cauza atingerilor care i-au scapat

| madalinutza a răspuns:

Pai toti baietii asta fac!happy incearca mereu sa te atinga, sa te seduca astfel sa te poata aiba in pat.L-a deranjat deoarece nu l-ai lasat sa te atinga, si se astepta sa il lasi ( fiind iubitul tau)

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!:* Cele mai multe dintre ele chiar m-au ajutat sa-mi dau seama de ce a reactionat asa!

| Frumusika3 a răspuns:

Pai a fost putin urat din partea lui. Dar daca tu il iubesti si i-ai castigat icrederea, iarta-l si mergeti mai departe!

| gZv a răspuns:

Si eu sunt baiat si iti pot explica acest ''fenomen'':atunci cand noi baietii ne aflam langa fata pe care o iubim, avem un fel de stimul/reflex/obicei sa atingem acea persoana, asa ne manifestam oarecum afectiunea fizica fata de ea.Nu inseamna neaparat ca deja vrea sa te duca in patwinking Sper ca am fost de ajutor tongue