| DaniEllaG a întrebat:

Am o intrebare pentru toti si as vrea sa-mi raspundeti sincer sau macar daca ati avea idee despre acest comportament.
De ce atunci cand ne despartim de persoana iubita, simtitm ca o iubim mai mult, de ce ne privim cu tandrete atunci cand ne intalnim, de ce ne soarbem din priviri, de ce simtim ca vrem sa o luam in brate si sa o sarutam, de ce ne bate inima mai tare, de ce nu ne comportam asa cu ea ( persoana iubita) atunci cand suntem deja intr-o relatie? de ce nu putem aprecia ce avem si ne dam seama cat de neciopliti am fost dupa ce am pierdut-o? de ce este asa de greu sa o uiti?

4 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Pentru ca suntem egoisti,avem stari diferite, nu stim sa apreciem asa cum trebuie, cand pierdem ceva care a contat pentru noi realizam ca nu suntem asa cum vrem noi sa fim, pentru ca suntem iubareti, entuziasmati, doritori, pentru ca ne obisnuim sa ne gandim la o persoana si e mult mai greu sa ne dezobisnuim, pentru ca suntem diferiti si pentru ca nu suntem perfecti.

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca suntem oameni si avem sentimente, iar intre voi au ramas sentimentele neconsumate si lucruri nerezolvate.

Răspuns utilizator avertizat
| karryna1 a răspuns:

Exact asa am patit si eu, am inceput sa-l iubesc MULT mai MULT pe iubitul meu dupa ce l-am pierdut, el ma iubea foarte mult dar eu eram prea idioata sa-mi dau seama.Dar e bine ca lucrurile au revenit la normal si mi-am dat seama intr-un final ca am langa mine o persoana care ma iubeste si trebuie sa o tin aproape pentru ca nu mai gasesc curand alta.