| Hope7 a întrebat:

Hey TPU! Am o mica mare problema.
Acum mai mult de o luna am cunoscut un baiat si ne-am placut reciproc. Am inceput sa vorbim prin mesaje si am iesit de cateva ori, ne-am tinut de mana, ne-am sarutat. Problema e ca de ceva timp incoace nu imi mai raspunde la mesaje. Si stiu ca nu am facut nimic care sa il supere.
S-a mai intamplat asta o data si intr-un final mi-a zis ca nu e din vina mea. Nu stiu ce sa mai cred. Iese cu prietenii, posteaza pe facebook, se poarta ca si cum nu i-ar pasa prea mult si ma ignora. Nu s-a exprimat niciodata ca si cum ar vrea sa terminam relatia, ci dimpotriva. Nu stiu ce sa fac pentru ca m-am atasat cam tare de el si nu pot sa mi-l scot din cap deloc. Ma intreb daca ar trebui sa fac si eu la fel si sa il ignor, ca de cautat nu vreau sa-l mai caut. Astept sa imi zica el ceva, desi ma tem ca nu o sa se intample asta si ca nu o sa mai vorbim niciodata...
Mi s-au zis chestii gen "Uita-l", "Nu te merita", "Mai sunt si alti baieti", dar nu m-au ajutat prea mult. Nu vreau pe alticineva acum si nu vreau sa-l pierd sad

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Baiatul probabil este in cautari si nu stie unde sa se opreasca.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai vorbeste cu el si clarificati lucrurile, din cate zici, baiatului nu i prea pasa de tine

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

Chestia cu ignoratul merge de minute daca stii ca te place o fata o ignori cateva zile, astfel fata respectiva se va gandii si mai mult la tine, atractia si disperarea din partea ei crescand dupa care ii spui ca nu esti genul de baiat care vrea relatii doar de un suc, un sarut si o plimbare prin parc.Sa nu gandesti asa''nu vreau sa-l pierd'', este primul pas catre intretinerea de relatii sexuale doar pentru a te combina cu baiatul respectiv dupa care acesta poate te lasa.Mare grija sa nu te santajeze sarlatanul asta michappy