| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire rolling eyes eu tin foarte mult la prietena mea si ea la mine (cred :-s), cred ca s-a indragostit de cel mai bun prieten al meu... cand ne intalnim doar noi 2 totul ii minunat si frumos dar cand vine si prietenul meu de obicei ea ma ignora si in ultimul timp vorbesc foarte mult pe facebook si mess. Ei imi spun sa nu-mi fac griji ca se inteleg foarte bine atat tot nu o sa fie nimic intre ei, eu am incredere in ei dar intr-un fel am si un sentiment ciudat (cred ca-i frica ) sa nu o pierd mai ales daca fuge in bratele celui mai bun prieten mi-ar sfasia sufletul habar n-am ce sa fac? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vrajitor a răspuns:

Jane, te respect. am raspuns la 100000 de intrebari. am o varsta destul de mare, sunt iubitor de femei, sunt casatorit cu 2 copii, DAR sa mor eu de stiu ce sa-ti zic... e data dracu situatia straight face

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gaseste-i urgent o iubita prietenului tau si vei afla adevarul!
Daca nu-i place,gaseste-i alta si alta!
Dar,vezi cum reactioneaza la asta iubita ta! Daca se supara si se enerveaza, trist, inseamna ca simti bine.Chiar ai putea discuta in preliminar cu ea,asa ca si cum te intristeaza ca prietenul tau nu are si el o iubita,si sa-i ceri si ei parerea, cam ce crede, ce fel de fata ar putea sa-i placa...
Be smart si bafta maxima!

| Dav7id a răspuns:

Pai nu e bine.E putin complicata situatia,el ce cauta la intalnire? ce dracu' cauta,ai grija ca prietenul cel mai bun iti da de obicei vestile proaste.E posibil totusi sa fie doar prieteni,depinde de cat tine ea la tine si cat de prieten iti e el,tu cunosti situatia,eu iti zic ce vad pe coperta(adica din ce ai scris tu). Vorbitul asta pe mess si facebook e deranjant,inteleg exact,dar parca esti neputincios,ca orice ai incerca sa le zici ei iti dau un raspuns cu care sa te blocheze, gen:nu e nimic intre noi doar vorbim, iar tu ramai cu gandul ca poate maine sunt amundoi.stiu cum e. Spune-i ei,dar tot ce simti sa isi dea seama de tot ce simti tu,nu lasa sa iti scape un cuvant,ca te chinui vezi si tu si ea ca prietena a ta,ar trebui sa inteleaga, sentimentul ala ciudat e foarte normal, ochii nu mint niciodata ce vad si mintea ti le pune intr-o ordine bine gandita.Stai de vorba cu ea si vezi ce reactie are,daca incearca sa te inteleaga sau daca te ia,iar cu:nu e nimic intre noi, tu sa ii spui ca nu suporti sa o vezi asa apropiata de el, sa pastreze o oarecare distanta si sa se poarte doar ca amici.Salut si succese!

| FallenDemon a răspuns (pentru Dav7id):

Scuze nu am fost eu prea explicit... El nu vine la intalniri dar de obicei cand venim de la liceu pe autobus sau pe strada se intampla fazele astea mersi de ajutor happy

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca nu ai ce sa faci daca ei ii e gandul la celalalt si vede ceva in plus ce tu nu ai, cred ca ar fi cazul sa porti o discutie cu ea, nu aprinsa, pe intelesul vostru si sa o faci sa inteleaga ca o iubesti, si ca nu ai vedea cu ochi buni o posibila rel cu ei 2, in cel mai rau caz sa iti zica daca nu mai simte nimic pentru tine, si ca nu te-ai supara daca ai vedea-o in bratele altuia, dar sa nu fie prietenul tau cel bun.incearca sa vezi in ce ape se scaldawinking