| Kimball a întrebat:

Am o problema cu sexul.
Recent mi-am inceput viata sexuală si nu e bine deloc. In timpul actului sexual nu ma termin si imi moare dupa 2 -3 minute de la penetrare.
Chestia asta ma streseaza din ce in ce mai mult si ma simt oarecum complexat.
Tin sa precizez ca am 21 de ani, deci nu cred ca poate fi din cauza varstei inaintate.
Voi barbati ca sa va mentineti erectia ce faceti? La ce va ganditi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice barbat care s-ar afla intr-o situatia la fel de neplacuta cum este cea precizata de tine, caruia ii ''moare'' plua in timpul actului sexual, exact in acea clipa/moment ar trebui sa se gandeasca si sa ia hotararea de a se prezenta la o consultatie efectuata de medicul urolog sau sa discute cu un psihoterapeut sexolog specializat in probleme privind disfunctia sexuala. Sanatate!

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Avand in vedere varsta, daca nu cumva ai ceva probleme de sanatate (chestie putin probabila) e doar pe baza de stres. Mergi la urolog, daca ala zice ca esti sanatos e nevoie de rabdare sa iti treaca stresul inainte d epartida si o sa functionezi normal.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru problema car o ai consulta de urgenta un medic urolog. El este in masura sa te sfatuiasca ce trebuie sa faci pentru a scapa de problema cu care te confrunti.

| ywar a răspuns:

Eu cred ca e o chestiune psihologica. Esti foarte crud si sper ca nu ai probleme de sanatate. Erectia inseamna placere si relaxare.

Răspuns utilizator avertizat