| Medicinallx3 a întrebat:

Am o problemă. Dar vă rog fără caterincă că e serios pentru mine. Îmi place mult de un băiat de pe Facebook. Îl cunosc şi în realitate, pe Facebook vorbim mult mai mult ca în real. Ceva tipic oricui! De Crăciun vreau să îi spun că îl plac. Este o idee bună? Adică ne simţim bine, râdem, glumim, ne plac aceleaşi chestii. Urâm aceleaşi chestii laughing. Ne uităm amândoi la filme japoneze, ne place aceeaşi muzică, suntem amândoi înalţi, avem chiar multe lucruri în comun. Deci ar fi bine dacă i-aş spune de Crăciun că îl plac? Şi dacă mă refuză ce ar trebui să fac?
Mulţumesc anticipat.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca te refuza, spune-i...

| AndreeaPucca a răspuns:

Nu îţi sugerez să îi spui de crăciun. dacă te refuză(chair şi politicos) te vei simţi aiurea şi îţi vei strica crăciunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o idee foarte drăguţă,să ştii.
Dacă petreceţi atât de mult timp pe facebook vorbind, nu cred că el nu te place.Cel mai probabil şi dânsul are sentimente pentru tine, sau începe să aibă.
Fă pasul ăsta şi cine ştie... poate, poate big grin
Nu te gândi 'ce voi face dacă el nu mă place?' Haide să gândim pozitiv, da?

O zi frumoasă îţi doresc.

| emilitalia a răspuns:

Vezi tu...pareri sunt multe dar cred ca cel mai bine este sa il lasi pe el sa spuna asta pentru a nu prinde aripi.

| CeInteleptul a răspuns:

Bună!
Câți ani ai?
Din punctul meu de vedere ai câteva variante
1. poți să ieși cu el în oraș, în cartier, la școal, în mall... și poți să îl săruți, așa va ști că îl placi.
Când situația de bine pe care o simți este în aer, fii sigură că o simte și el.
Vă pupați și tot așa. și mai încolo vedeți voi

| Medicinallx3 explică (pentru CeInteleptul):

Am 14, el are 16 big grin. Sunt în a 8a el în a 10a happy.

| Jijell a răspuns (pentru Medicinallx3):

Merge... Daca va placeti, nu-i niciun motiv sa nu fiti impreuna. Acum doar ramane de vazut cine va face primul pas, ar fi misto daca v-ati gandi si ati reactiona amandoi in acelasi timp.

In orice caz, sa-i spui in fata, nu pe facebook. Retine-l dupa scoala si spune-i. Da-te la el un pic. happy

| CeInteleptul a răspuns (pentru Medicinallx3):

OK.
Este foarte bine că vorbiți mult pe FaceBook.
Este în defavoarea ta să-ți ascuți simțurile dacă nu te întâlnești cu omul.
Ieși de mai multe ori până când va fi natural să vă sărutați, el ar trebui să preia inițiativa și tu să transmiți mesaje că vrei.( mesaje nonverbale )

| împartezâmbete a răspuns:

Mmm te ipaci cu ideea, inseamna ca nu e el alesul ci o pura coincidenta

| ilfenomeno18 a răspuns:

Poti sa-i spui oricand iar daca te refuza e treba lui ori cum mai ai un as in maneca daca te refuza zii sa faceti sex si o sa acepte

| rtvskyline a răspuns:

Succeshappy o sa iti iasa sigurtongue

| Petru_Pantea_1968 a răspuns:

Pana la craciun i-ai putea spune de 16 ori ca-l placi si de craciun ati colinda impreuna fericiti.Nu? Fara gluma

| Medicinallx3 explică:

Mulţumesc mult, o să vă ţin la curent dacă vreţi laughing.

| marianalumencovici80 a răspuns:

Da,de Craciun ar fi ideal.Eu zic sa-ti iei inima-n dinti si sa i-o spui.Nu cred ca va fi uimit.Cel mai probabil si el te place pe tine.In caz ca nu e asa, nu fi trista, ramaneti amici, ai incercat si tu. Oricum din cate zici tu eu cred ca te place si el.Si gandeste-te ce bine va veti simti de craciun amadoi, stiind ca i-ai spus-o si poate este reciproc happy Bafta!