| SweetAsCandy a întrebat:

Am o relatie de 6 luni cu un tip pe care il iubesc muult, ne-am mai certat uneori si i-am suportat multe lucruri ca relatia sa mearga, pentru ca il iubesc si nu vreau sa-l pierd. Azi am aflat de la verisoarele lui ca el e pe cale sa fie cu alta... si ca relatia noastra merge prost. dar eu nu o vad asa, si m-a pus pe ganduri. Verisoarele lui nu cred ca mint. insa mi-e teama sa nu fie adevarat, si nu vreau sa-l pierd. Am incercat sa-l sun sa vorbim dar nu raspunde. Voi ce ati face?

funda:*

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E bine ca stie gura lumii cum merge relatia ta. Pentru a nu-l pierde, intreaba si tu in stanga si-n dreapta ce ar trebui sa faci, in special pe verisoarele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Next!

| Amilik a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu el. Stii ca dragoste cu forta nu se poate. Chiar daca tu il iubesti mult asta nu inseamna ca si el te iubeste la fel. Sacrificiile intr-o relatie adevarata trebuie sa fie facute de ambele parti. Dar tu spui ca i-ai suportat multe doar ca sa ii faci pe plac si ca sa nu te paraseasca. Nu cred ca este o relatie sanatoasa pentru tine. Incearca sa il cauti si sa vorbesti cu el fata in fata, asa nu va putea sa te minta pentru ca vei putea vedea adevarul in ochii lui. Asta daca esti pregatita sa vezi adevarul.

| EvaneSScence a răspuns:

Pai te evita, e clar ca ceva ceva tot e putred. Probabil ca tu iti doresti sa continui si tot speri sa nu fie adevarat. Nu trebuie decat sa vorbiti deschis despre asta.
Poate mereu cauta ceva nou sad.

| FashionQueen a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce se intampla. Nu prea vad de ce verisoarele lui ar minti...adica rudele/apropiatii etc iau apararea. Daca ar fi pe cale sa se cupleze cu o alta tipa, sfatul meu este sa nu ii tolerezi asta! Nu ai de ce sa te injosesti pentru un baiat deoarece sunt multi, iar timpul oricum te va face sa-l uiti. Acuma, vezi si tu care-i treaba, dar mai intai vorbeste cu el deschis si la subiect, fara ocolisuri!

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Incerca sa dai de el si sa ii vorbesti..descarca-tewinking