| 12365478902580 a întrebat:

Hey,TPU...
Am o relatie de o săptămână, si vreau sa imi anunţ mama. Credeti ca e ok daca îi voi spune in felul urmator:
Mama, am facut cunostinta cu un baiat, el ma place si eu la fel, e de treaba, îl cunosc toti prietenii mei si toti au o parere bună despre el. E mai mare cu 2 ani ca mine, si e foarte aproape de mine. Si in plus il cunosc de mult timp dar in relatie suntem de o săptămână.

Hey! Ajutați-mă, va rog.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Matteo1234 a răspuns:

Acum depinde, in mod normal ar trebui sa va accepte relatia, daca zici ca baiatul e unul bun si serios, nu cred ca ar avea ceva impotriva, de fapt eu cred ca ar trebui sa te gandesti daca tatal tau ar accepta, mama ta cred ca o sa fie de acord, spune-i direct ca te vezi cu un baiat si ca il placi si el pe tine, o sa fie bine, Succes!

| 12365478902580 explică (pentru Matteo1234):

Cred ca tatal va afla de la mama si va fi de-acord

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este un lucru frumos din partea ta ca ai relatii bune cu mama. Mama, este aceea care trebuie sa stie tot despre tine.

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, eu sunt de parere ca in astfel de situatii e mai bine sa fii subtil/subtila.
Spui si tu ca pleci, in general te intreaba unde cu cine, ii spui ca "cu un baiat" si apoi vei vedea cum reactioneaza, in functie de asta vei stii daca sa-i spui adevarul sau sa mai pastrezi relatia ascunsa un timp.

| KosmosInFlame a răspuns:

Depinde cred de cati ani ai, adica daca ai 20 va fi de acord 100%, daca ai 14 ani... NU STIU, poti sa il prezinti parintilor si poate vor fi de acord

| VadimTudor101 a răspuns:

Http://www.gamingcloud.com/play/bulk.html nu trebuie sa zici nimic arata-i acest joc! Recomand la mine a mers. Funda?